Roman Pratasevič se „z vlastní vůle“ doznal v běloruské televizi: Donutili ho, tvrdí jeho otec

Roman Pratasevič, zakladatel kanálu NEXTA, který je v Bělorusku považován za extremistu, v rozhovoru pro běloruskou státní televizní stanici ONT doznal k organizování protestů po prezidentských volbách a odmítl svou předchozí kritiku Alexandra Lukašenka.

Roman Pratasevič/ Zdroj: YouTube

„Otevřeně přiznávám, že jsem byl jedním z těch lidí, kteří zveřejňovali výzvy k demonstracím v ulicích. Jakmile mi poskytli dokumenty, vznesli obvinění … Okamžitě jsem přiznal vinu podle paragrafu 342, organizace masových akcí,“ uvedl Pratasevič v rozhovoru pro televizní kanál ONT.

Zdůraznil, že si uvědomil, že v důsledku výzev k demonstracím, které zveřejňoval, začaly nepokoje a Minsk žil tři dny v chaosu.

Roman Pratasevič/ Zdroj: YouTube

Když hovořil o svém zdraví, přiznal, že byl trochu nachlazen, ale nyní: „Cítím se skvěle.“

Roman poznamenal, že je pro něj obtížné předvídat reakci svých spolupracovníků na tento rozhovor: „Jsem si téměř jistý, že mě veřejně odsoudí a že ze shromáždění na mou podporu nic nebude.“

Ujistil, že rozhovor poskytuje z vlastní vůle.

Roman Pratasevič/ Zdroj: YouTube

Otec blogera běloruské opozice je přesvědčen, že jeho syn byl donucen přiznat vinu:

„Znám svého syna velmi dobře a všechno, co Roman říká, nikdy by neřekl sám. Podívejte se na jeho první reakci na začátku videa a dokonce i v průběhu videa: je zcela jasné, že má vnitřní boj mezi tím, co má říct a tím, co nechce říct. Jsem si jistý, že byl donucen a zastrašen.“

PSALI JSME: MERKELOVÁ SE POSTAVILA NA STRANU RUSKA: ŽÁDNÉ DŮKAZY O ZAPOJENÍ RUSKA DO INCIDENTU V MINSKU NEEXISTUJÍ

PŘIPOMÍNÁME: BĚLORUSKÉ ÚŘADY PŘINUTILY LETADLO RYANAIRU PŘISTÁT: ABY MOHLY ZADRŽET NOVINÁŘE, KTERÝ KRITIZOVAL LUKAŠENKA

Share