Otevřená je registrace k očkování pro osoby starší 16 let: přes noc se přihlásilo přes 77 tisíc lidí z věkové skupiny 16 až 29 let

Od pátku je otevřena registrace k očkování pro osoby starší 16 let. Proces očkování se přitom stále zrychluje. Kromě toho se snižuje počet nových případů infekce koronavirem. Informuje o tom web iDNES.cz.

Přihlásit se k očkování nyní mohou všechny věkové skupiny lidí, pro které jsou vakcíny proti koronaviru určeny, tedy všichni starší 16 let. Premiér Andrej Babiš na svém Twitteru uvedl, že od půlnoci už se přihlásilo přes 77 tisíc lidí.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1400684474023690241

Celkem bylo v Česku vakcinováno více než 5,656 milionu lidí, z toho dokončené očkování má více než 1,652 milionu lidí. V naší zemi se používají vakcíny od čtyř výrobců.

Očkování se v poslední době zrychluje, například za tento týden bylo očkováno přes 100 tisíc lidí denně dvakrát. Rekord byl ve středu, konkrétně 112 231.

Očkování v Česku / Zdroj: mzcr.cz

Andrej Babiš také pro Radiožurnál uvedl, že „získal po světě asi 235 tisíc vakcín“. V pátek by měl premiér dostat také 41 tisíc vakcín od firmy Pfizer od maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártóa. Web iRozhlas.cz ale uvádí, že jde o půjčku.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Předseda vlády také uvedl, že podle jeho informací ve čtvrtek nikdo nezemřel na koronavirus. Ministerstvo zdravotnictví ale může data ještě aktualizovat.

Ve čtvrtek bylo odhaleno 430 nových případů nákazy, to je o 80 více než ve středu, ale je to o 75 méně než minulý čtvrtek. Reprodukční číslo je menší než 0,8.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Klesá také počet hospitalizovaných pacientů. Ve čtvrtek bylo v nemocnicích celkem 389 lidí, z toho 67 je ve vážném stavu.

Evropskou agenturou pro léčivé přípravky bylo schváleno použití vakcíny Pfizer/BioNTech pro lidi nad 12 let. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha bude registrace k očkování dětí 12 až 16 let pravděpodobně otevřena někdy v polovině léta.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ PROMLUVILA O ODCHODU Z KABINETU: „VELMI VÁŽNĚ JSEM TO ZVAŽOVALA“

PŘIPOMÍNÁME: EVA BUREŠOVÁ ZVEŘEJNILA FOTO S PARTNEREM Z DOVOLENÉ: “NECHCEME NÁŠ VZTAH KOMENTOVAT“

Share