Jana Maláčová promluvila o odchodu z kabinetu: „Velmi vážně jsem to zvažovala“

Ve čtvrtek se konalo hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ve Sněmovně proto byli přítomni i ministři kabinetu premiéra Andreje Babiše. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová tehdy uvedla, že opakovaně uvažovala o odchodu z vlády, situace se však změnila, když přišla epidemie koronaviru. Opustit kabinet v takové chvíli by podle ní bylo nezodpovědné. Píšou o tom Novinky.cz.

Ministryně v dolní komoře Parlamentu řekla, že opakovaně uvažovala o odchodu z vlády. Byly tam nějaké případy, kvůli kterým to chtěla udělat.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

„Je to ta tzv. červená linie. Velmi vážně jsem to zvažovala,“ uvedla Jana Maláčová. Vše se však změnilo po vypuknutí epidemie koronaviru.

Podle ní by odchod z vlády v tak těžkém období byl nezodpovědný. Pod červenými liniemi označila situace, kdy už nechtěla být ve vládě spolu s hnutím ANO.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Měla na mysli například případ, kdy by se ukázalo, že Andrej Babiš má střet zájmů.

Jana Maláčová přesto uvedla, že se vládě podařilo prosadit několik důležitých zákonů, které byly užitečné a důležité pro rodiny, důchodce a hendikepované. Mluvila o zvýšení rodičovské nebo zavedení náhradního výživného.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně také řekla, že čtvrteční jednání dolní komory Parlamentu a hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu bylo jako zbytečné. Podle ní se to ukázalo jako promarněný čas.

PSALI JSME: FERI OPUSTIL ČESKOU REPUBLIKU: KAM SE VYDAL EXPOSLANEC BĚHEM VYŠETŘOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: MNOZÍ ČEŠI POVAŽUJÍ SOUČASNÝ DŮCHODOVÝ SYSTÉM ZA NESPRAVEDLIVÝ: CO VYPLÝVÁ Z PRŮZKUMU

Share