Zde je několik potravin, kterými nemůžete svého psa krmit: Některá jídla jsou u psů kontraindikována

Psi jsou slavní „žebráci“. A milujeme je natolik, že nemůžeme odmítnout lahůdku při pohledu do jejich oddaných očí, které jsou plné vděčnosti.

Ilustrační foto. Potraviny, kterými nemůžete svého psa krmit/ Zdroj: YouTube

Pes neodejde, dokud nezíská pochoutku, protože ví, že se toho vzdáme a odměníme ho kouskem sýra nebo slaninou.

Kdy byste to neměli dělat a v jakých případech se toho musíte vzdát?

Ilustrační foto. Potraviny, kterými nemůžete svého psa krmit/ Zdroj: ukr.media

Brambory

Ve většině případů by to mělo být ze stravy psa vyloučeno. Předpokládá se, že brambory nejsou tráveny a asimilovány tělem psa. Pokud je pes konzumuje ve velkém množství, bude mít poruchu trávení.

Sýr

Je to pro psa příliš mastné a slané. Příležitostně můžete dát malý kousek lehce osoleného nízkotučného sýra, ale při časté konzumaci u psů pak trpí játry a slinivká břišní.

Vino a rozinky

Ilustrační foto. Potraviny, kterými nemůžete svého psa krmit/ Zdroj: YouTube

Po jejich použití se u psů vyvine selhání ledvin. Vino, a zejména rozinky, jsou jedny z nejtoxičtějších potravin pro psy. Jejich použití může vést k vážným komplikacím a otravě. Je lepší neriskovat a starat se o zdraví zvířete.

Trubkové kosti

Zaprvé mohou kostní fragmenty poranit jícen, gastrointestinální trakt nebo poranit hrdlo a dásně psa. Zadruhé, kosti jsou zdrojem vápníku, který má dobrý vliv způsob péče o zuby a oblíbené ošetření všech psů. Co mám dělat? Nedávejte hladovému psovi kosti, nikdy nedávejte mazlíčkovi vařené kosti s želé, protože ucpávají žaludek a pes se potom cítí špatně.

Jediné kosti, které může pes konzumovat jsou velké hovězí stehenní kosti, ale i v tomto případě musíte zvíře sledovat a včas vyzvednout kost, pokud si všimnete, že začal hlodat její ostré úlomky.

Cibule a česnek

Je jasné, že psu nebudete davat cibulku nebo česnek, nebude mít chuť je sníst. Pokud se však rozhodnete dát svému psu kotletu nebo zeleninový guláš, který obsahuje cibuli nebo česnek, nezapomeňte, že obsahují chemikálie, které u zvířat způsobují anémii.

Mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku
Mastný sýr, mléko, smetana nebo zakysaná smetana velmi často způsobují nadýmání a průjem. Riskujete tak, že budete muset urgentně jít se svým mazlíčkem na procházku kdykoli během dne nebo v noci.

Syrové zelí

Také často způsobují nadýmání, bolesti a nepohodlí u psů. Pokud váš mazlíček miluje zelí, můžete zelí dušit, nebo dát psu trochu nakládaného zelí. V dušené a nakládané je zvíře lépe snáší.

Čokoláda a výrobky obsahující kakao

Ilustrační foto. Potraviny, kterými nemůžete svého psa krmit/ Zdroj: YouTube

Čím tmavší je čokoláda, tím škodlivější je pro vašeho mazlíčka. I čokoládová příchuť sladkého tvarohu může způsobit nevolnost a otravu.

Kynuté těsto a moučné výrobky

Vedou ke zvýšené plynatosti, nepohodlí, trávení, a dokonce ke krvácení ve střevech. Nedovolte si aby si váš mazlíček zvykl na buchty a chléb.

Mandle

Jedná se o nejnebezpečnější ořech pro psy, protože jejich tělo nemůže mandle trávat. Je lepší je úplně vyloučit. Pokud pes miluje ořechy – můžete mu dát trochu vlašských ořechu, ale pouze pokud pes není náchylný k alergickým reakcím.

Ilustrační foto. Potraviny, kterými nemůžete svého psa krmit/ Zdroj: YouTube

Tento seznam samozřejmě není úplný, protože tady plemeno psa a vlastnosti konkrétního zvířete jsou důležité. Hlavní věcí je pochopit, že nemusíte podporovat zvyk neustále žebrat o jídlo a pamatujte si, že hlavní strava pro psa je stále maso.

PSALI JSME: SYN SE NASTĚHOVAL K RODIČŮM, ALE PO TŘECH DNECH UTEKL: KDYŽ SE DOZVÍTE O PRAVIDLECH JEHO MATKY, UČINÍTE TO SAMÉ

PŘIPOMÍNÁME: NEPŘIPOMÍNÁ NEMOCNÉHO ČLOVĚKA: PŘEDSTAVITELKA BRENDY WALSHOVÉ SE VRÁTILA DO PRÁCE VE ČTVRTÉM STÁDIU ZÁKEŘNÉ NEMOCI

Share