„To je prostě šílené, co tady předvádíte“ : Senátorka Němcová tvrdě zkritizovala ministra Arenbergera

Do Senátu přišel ministr zdravotnictví Petr Arenberger, který se snažil vysvětlit opatření, která vláda zavádí. Zkritizovala ho ale senátorka za ODS Miroslava Němcová, která s tímto přístupem nesouhlasí a tvrdí, že se vláda nezabývá návratem dětí do škol. Píše o tom web forum24.cz.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

„Pro mě je rychlý, ale hlavně smysluplný návrat dětí do škol absolutní priorita,“ před časem prohlásil premiér Andre Babiš. Šéf zdravotnictví ale místo toho pustil fanoušky na fotbal a tím naštval opoziční strany.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Stalo se to v době, kdy se mluví o rozvolňování, ale dětí stále nemají plnohodnotný přístup ke školám. Arenberger byl proto zkritizován Miroslavou Němcovou.

„Takovou míru odtrženosti od reality si člověk nepředstavuje ani v nejtemnějším snu,“ řekla politička a vytkla ministrovi, že pro něho otevření škol nejspíš není prioritou.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Opoziční strany dlouhodobě kritizují kabinet za chaos, který provádí koronavirovou krizi. Senátorka prohlásila, že by vše vypadalo jinak, pokud by se vláda chtěla zabývat rozvolňováním ve školách.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

„To je prostě šílené, co tady předvádíte,“ dodala Němcová s tím, že neschopnost vlády může vést k radikalizaci lidí, kteří začnou odmítat jakákoliv opatření.

Arenberger senátorům řekl, že cítí tlak a chtěl by otevřít další obchody a služby, ale bojí se, aby stát neudělal podobnou chybu, jako před časem, kdy koronaviru silně udeřil.

PSALI JSME: „ČESKO SE MUSÍ CO NEJDŘÍVE ZBAVIT PREZIDENTA“ : STAROSTA KOLÁŘ CHCE, ABY ZEMAN ODSTOUPIL, JEHO CHOVÁNÍ OZNAČIL ZA VELEZRADU

PŘIPOMÍNÁME: KONAL SE VEČÍREK NA STŘEŠE ARCIBISKUPSTVÍ A TO I PŘES ZÁKAZ PODOBNÝCH AKCÍ: BYLI TAM ZNÁMÍ LIDÉ VČETNĚ SEKRETÁŘE KARDINÁLA DOMINIKA DUKY

Share