Konal se večírek na střeše arcibiskupství a to i přes zákaz podobných akcí: byli tam známí lidé včetně sekretáře kardinála Dominika Duky

Na střeše pražského arcibiskupství se konal večírek. Podle informací portálu Blesk.cz se tak stalo v úterý a bylo tam nejméně 12 lidí. Byli tam někteří známí lidé, byl mezi nimi i sekretář kardinála Dominika Duky. Nyní stále platí poměrně velké množství omezení kvůli epidemii koronaviru, například je zakázáno organizovat akce podle typu večírků.

Mezi těmi známými lidmi byl tam například Zdeněk Bergman, který vlastní firmu Pražské Benátky. Portálu Blesk.cz vysvětlil, že šlo o jejich soukromou akci.

Zdeněk Bergman / Zdroj: youtube.com

Bližší podrobnosti ale nesdělil, o jakou akci šlo a kdo tam ještě byl. Řekl jen, že tam nebyli dlouho a byla to zároveň přátelská a pracovní schůzka.

Řekl také, že neví, kolik lidí tam bylo, protože byl tam velmi málo času. Podle informací Blesku ale Zdeněk Bergman večírek předčasně neopustil, byl tam celou dobu, zhruba od 17:30 do 01:00.

Pražské arcibiskupství / Zdroj: Profimedia.cz

Blesk.cz také uvádí, že celkem tam bylo 12 lidí, možná o něco více. Tam byl přítomen i sekretář kardinála Dominika Duky Vojtěch Mátl. Arcibiskupství tuto situaci nekomentuje.

Je známo, že v pondělí měl kardinál narozeniny, je mu 78 let. Na úterním večírku však kardinála fotografové Blesku neviděli a Zdeněk Bergman také řekl, že tam nebyl.

Dominik Duka / Zdroj: youtube.com

Během epidemie byla zavedena opatření proti šíření koronaviru. Jedním ze zákazů je zákaz pořádání akcí, například večírků. Není to však první případ porušení podobných opatření.

Například na začátku letošního roku oslavil narozeniny podnikatel Petr Benda a při této příležitosti se konala oslava. Tehdy se tohoto večírku zúčastnil například bývalý předseda vlády Jiří Paroubek.

PSALI JSME: „ČESKO SE MUSÍ CO NEJDŘÍVE ZBAVIT PREZIDENTA“ : STAROSTA KOLÁŘ CHCE, ABY ZEMAN ODSTOUPIL, JEHO CHOVÁNÍ OZNAČIL ZA VELEZRADU

PŘIPOMÍNÁME: „MYSLÍM, ŽE JE TO OPRAVDU MOJE POSLEDNÍ ROLE“: JIŘINA BOHDALOVÁ OTEVŘENĚ PROMLUVILA O SVÉM ŽIVOTĚ MEZI SLZAMI A SMÍCHEM

Share