„Jsem si jistý, že mám šanci větší než padesát procent“: Karel Janeček věří, že má velkou šanci vyhrát prezidentské volby

Před několika dny známý matematik, podnikatel a miliardář Karel Janeček oznámil, že bude kandidovat na prezidenta. Ještě o něco dříve se na billboardech a sociálních sítích objevila kampaň Tohle jsme my. Tímto způsobem chtěl lidem sdělit priority svého programu. Věří, že má velkou šanci stát se hlavou státu. Řekl to v podcastu Ptám se já. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Matematik hodlá dát do kampaně maximální možnou částku, v prvním kole to může být maximálně 40 milionů Kč. Pokud bude bojovat ve druhém kole voleb, je tam maximální povolená částka 10 milionů Kč.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

„Jsem si jistý, že mám šanci větší než padesát procent. Šanci mi dává to, že jsem člověk, který žije v pravdě a je i hodně vlivných lidí, kteří mě chtějí aktivně podpořit,“ uvedl Karel Janeček.

Zvěsti, že by mohl kandidovat v prezidentských volbách, se objevily poté, co miliardář loni pronesl projev při předávání cen Český slavík. Tehdy například kritizoval vakcinaci dětí proti koronaviru.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že nemluvil o extrémech. To znamená, že vyzýval k očkování lidí z rizikových skupin, ale na druhé straně vyzýval ostatní lidi, aby nepodlehli nadměrnému strachu, kvůli kterému někteří rodiče chtějí, aby jejich děti byly očkovány. Podle jeho názoru není tato nemoc pro děti nijak zvlášť nebezpečná.

Dodal, že nyní je velkým problémem strach. Také si nemyslí, že by nemusel být lékařem, aby měl jasný názor na řízení epidemie. Vysvětlil, že má racionální myšlení a že umí pracovat s daty.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Matematik také uvedl, že právě kvůli epidemii koronaviru rozhodl, že bude kandidovat na prezidenta.

Podle jeho názoru byla situace často řešena iracionálním způsobem a byly omezeny lidské svobody, a tak přemýšlel, jak by se to dalo řešit jinak. Tehdy se rozhodl, že by mu mohla pomoci funkce prezidenta.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Pro něj je důležité, že prezidentovi „není upřena svoboda slova“. Aby ale mohl kandidovat, musí nejprve získat 50 tisíc podpisů od spoluobčanů. Bude také moci kandidovat, pokud jeho kandidaturu podpoří 20 poslanců nebo 10 senátorů.

PSALI JSME: MARTIN KUBA UVEDL, ŽE SOUČASNÁ OPATŘENÍ KOMPLIKUJÍ ŽIVOT OČKOVANÝM OBČANŮM: TENTO SYSTÉM BY SE PODLE NĚJ MĚL ZMĚNIT

PŘIPOMÍNÁME: PODMÍNKY PRO SNÍŽENÍ DŮCHODOVÉHO VĚKU U ŽEN ZA VYCHOVANÉ DĚTI SE ZMĚNÍ: PROČ ZA TO MŮŽE BUDOUCÍ NAVÝŠENÍ DŮCHODŮ

Share