„Já si myslím, že to je chyba a ukáže to čas“:Jiří Paroubek tvrdě zkritizoval vládu za zrušení povinného očkování seniorů

Minulý týden nová vláda zrušila povinnost očkování proti koronaviru osob nad 60 let a některých profesí. Vyhláška byla schválená ještě předchozím kabinetem Andreje Babiše.

Část lidí toto rozhodnutí uvítala, ale další to nechápe. K nim patří například expremiér Jiří Paroubek, který si myslí, že kvůli tomu o život přijde mnoho seniorů, kteří očkovaní nakonec nebudou. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

„Já si myslím, že to je chyba a ukáže to čas,“ uvedl Paroubek s tím, že vláda svým rozhodnutím zřejmě chce zredukovat počet seniorů nad 60 let.

Bývalý politik říká, že zrušení povinného očkování pro důchodce bude mít velmi smutný konec, protože mnoho lidí na koronavirus zemře. Kromě toho neočkování více ohrožují zodpovědné lidi, kteří se nechali naočkovat.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

„Vláda na mnoha místech prokazuje, že je nekompetentní,“ zdůraznil Jiří Paroubek.

Kabinet povinnost očkování zrušil minulý týden a promluvil o tom sám premiér Petr Fiala, který nevidí důvod pro plošné očkování a nechce proto ještě více rozdělovat společnost.

Vlastimil Válek a Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vyhláška o povinném očkování měla mnoho odpůrců a konalo se ihned několik demonstrací. Hrozilo také, že lidé odejdou z práce, pokud jim vakcinace bude nakonec nařízená.

Psali jsme:„Byla jsem hrozně unavená, vyhořelá“: Marie Rottrová promluvila o syndromu totálního vyhoření

PSALI JSME: PODMÍNKY PRO SNÍŽENÍ DŮCHODOVÉHO VĚKU U ŽEN ZA VYCHOVANÉ DĚTI SE ZMĚNÍ: PROČ ZA TO MŮŽE BUDOUCÍ NAVÝŠENÍ DŮCHODŮ

PŘIPOMÍNÁME: MARTIN KUBA UVEDL, ŽE SOUČASNÁ OPATŘENÍ KOMPLIKUJÍ ŽIVOT OČKOVANÝM OBČANŮM: TENTO SYSTÉM BY SE PODLE NĚJ MĚL ZMĚNIT

Share