„Naší povinností je postavit se těmto totalitním praktikám režimu Petra Fialy“: demonstranti se sešli před Sněmovnou a protestují proti pandemickému zákonu

Hnutí Chcípl PES plánuje několik demonstrací před Parlamentem kvůli začátku schvalování pandemického zákona. Trvat protesty by měly od úterý do čtvrtka. Píše o tom web echo24.cz.

Demonstrace byla zahájena hned ráno v úterý a účastní se jí několik stovek lidí, kteří se sešli před Sněmovnou. Bubnují, spouštějí sirény a občas vykřikují „Zrušte pandemický zákon“.

Demonstrace Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Policie, která na účastníky akce dohlíží, již přehradila vstup do Sněmovní ulice.

„Naší povinností je postavit se těmto totalitním praktikám režimu Petra Fialy,“ uvádí zástupci iniciativy, kteří plánují demonstrovat až do konce projednání zákona.

Demonstrace Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Dle jejích vyjádření zákon ohrožuje svobodu pohybu, svobodu slova, právo na zdělání, podnikání a další základní hodnoty.

Hnutí Chcípl PES prý podporují i další uskupení jako Pro Libertate či Landův Zlatý špendlík.

Demonstrace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Minulý týden se demonstrace konaly i v jiných městech a byly soustředěny proti povinnému očkování starších lidí a některých profesí. Kromě toho demonstranti také kritizovali pandemický zákon.

PSALI JSME: „JÁ SI MYSLÍM, ŽE TO JE CHYBA A UKÁŽE TO ČAS“:JIŘÍ PAROUBEK TVRDĚ ZKRITIZOVAL VLÁDU ZA ZRUŠENÍ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ SENIORŮ

PŘIPOMÍNÁME: „VY JSTE TAK KRÁSNÍ SPOLU“: EVA BUREŠOVÁ UKÁZALA FOTKU V POSTELI S PARTNEREM PŘEMKEM FOREJTEM

Share