Poslanci projednávají novelu pandemického zákona: Vlastimil Válek tvrdí, že vláda potřebuje nástroj, aby byla připravena na podzimní vlnu

Poslanci budou projednávat novelu pandemického zákona, s níž už souhlasil zdravotní výbor Sněmovny. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka vláda potřebuje nástroj, aby byla připravena na podzimní vlnu. Informuje o tom web iDNES.cz.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Určitá část pandemického zákona přestává platit od 28. února. Kabinet by ale chtěl, aby platnost tohoto zákona byla prodloužena a aby bylo rozšířeno oprávnění vydávat mimořádná opatření.

Vláda vysvětlila, že v současném znění zákona nejsou zakotvena některá opatření, která jsou důležitá pro boj s pandemií. Kvůli tomu mohou v některých případech správní soudy zrušit určitá opatření.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Například to může být opatření, jako je možnost omezit provoz provozoven stravovacích či ubytovacích služeb. Bylo by také možné stanovit podmínky pro podobné provozovny.

Dalším opatřením může být možnost regulovat provoz různých akcí. To by se mohlo týkat i vnitřních a vnějších sportovišť.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho vláda chce, aby úřady měly možnost nařídit testování třeba podnikatelů. To by se mohlo týkat i předškoláků, žáků ve školách a studentů na univerzitách. Možnost vydat opatření by měly i resorty vnitra a obrany.

Vláda chce, aby byl schválen další návrh, a to, aby ředitelé škol měli možnost vyhlásit mimořádné ředitelské volno. To by bylo nutné v případech, kdy by bylo velké množství učitelů v karanténě.

Děti ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od 9 hodin stojí před budovou dolní komory Parlamentu demonstranti, kteří jsou odpůrci opatření proti covidu. Demonstrují spolky vedené hnutím Chcípl PES.

PSALI JSME: „NAŠÍ POVINNOSTÍ JE POSTAVIT SE TĚMTO TOTALITNÍM PRAKTIKÁM REŽIMU PETRA FIALY“: DEMONSTRANTI SE SEŠLI PŘED SNĚMOVNOU A PROTESTUJÍ PROTI PANDEMICKÉMU ZÁKONU

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM SI JISTÝ, ŽE MÁM ŠANCI VĚTŠÍ NEŽ PADESÁT PROCENT“: KAREL JANEČEK VĚŘÍ, ŽE MÁ VELKOU ŠANCI VYHRÁT PREZIDENTSKÉ VOLBY

Share