Martin Kuba uvedl, že současná opatření komplikují život očkovaným občanům: Tento systém by se podle něj měl změnit

Očkování zůstává jedním z nejdiskutovanějších témat v Česku, navíc toto téma rozděluje společnost. Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) říká, že nyní jsou často omezeni lidé, kteří udělali maximum pro ochranu svého zdraví a pro ochranu zdraví druhých. Nepovažuje to za správné a říká, že by bylo nutné systém změnit. Řekl to pro CNN Prima News.

Jihočeský hejtman se vyjádřil k tématu přeočkování dětí třetí dávkou. Souhlasil s tím, že průběh nemoci u dětí není tak rizikový jako u některých jiných skupin lidí. Podle jeho názoru by o přeočkování dítěte měli rozhodnout jeho rodiče.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Martin Kuba také upozornil, že současná opatření komplikují život očkovaným občanům. Podle jeho názoru to není správný postoj k těmto lidem, kteří udělali maximum pro ochranu svého zdraví a ochrany zdraví ostatních lidí.

Jako příklad uvedl, že i lidé po očkování mohou skončit v karanténě. Proto je podle něj potřebné současný systém změnit. Bylo by to lepší, než neustále přemýšlet, jak zjednodušit situaci těm, kteří se nechtějí nechat vakcinovat.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Systém by podle něj měl být změněn tak, „aby se pořád nelimitovali lidé, kteří za sebou mají například tři dávky očkování“.

Martin Kuba mluvil i o tématu testování ve školách a ve firmách. Například nechápe, proč se ve školách testování probíhá jednou týdně a ve firmách dvakrát týdně. Dodal, že podle současných údajů se mutace omikron začíná šířit především mezi lidmi mladší generace.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Jihočeský hejtman a další politici se vyjádřili i k tématu covid pasů. Podle poslance Davida Kasala (ANO) by každý kabinet měl vydávat taková opatření, díky kterým by byly chráněny životy lidí a aby to nemělo negativní dopady na nemocnice.

Poslankyně Karla Maříková (SPD) se domnívá, že opatření už nemají smysl. Vysvětlila to tím, že očkovaní občané i ti, kteří nemoc prodělali, se mohou nakazit stejně jako ostatní lidé.

Karla Maříková / Zdroj: youtube.com

Podle ní by nyní mělo nějaký smysl pouze testování. Dodala, že Česko by mohlo jít zhruba stejnou cestou jako Velká Británie a zrušit opatření.

S ní souhlasila senátorka Alena Dernerová (STAN), myslí si, že by bylo možné zrušit covid pasy. „I v Izraeli řekli ne covid pasům, přináší to rozdělování společnosti,“ řekla Dernerová.

Alena Dernerová / Zdroj: youtube.com

Martin Kuba ale nesouhlasil a řekl, že například Velká Británie má před Českem měsíc náskok. O tom by se tedy podle něj mohlo mluvit za měsíc, kdy by se situace v Česku mohla také začít zlepšovat.

PSALI JSME: DO ČR BY MĚLA BRZY DORAZIT VAKCÍNA OD FIRMY NOVAVAX: PODLE MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ TUTO OČKOVACÍ LÁTKU OČEKÁVAJÍ LIDÉ, KTEŘÍ NEDŮVĚŘUJÍ VAKCÍNÁM OD PFIZERU A OD MODERNY

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍME BÝT VELMI OPATRNÍ“: PODLE WHO PANDEMIE V EVROPĚ ZŘEJMĚ PO VLNĚ OMIKRONU SKONČÍ

Share