„Zvyšujme důchody, máme na to“: expremiér Andrej Babiš promluvil o problémech a radí vládě, jaké úkoly musí řešit

Podle předsedy hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše Česká republika zažívá skvělé časy. Nesouhlasí tedy s výroky současného premiéra Petra Fialy, který hovoří o těžkém období. Babiš také mluvil o tom, jaké problémy by nyní vláda musela řešit. Informuje o tom web TN.cz.

„S panem premiérem Fialou se neshodneme v tom, že si myslím, že Česká republika zažívá skvělé časy,“ řekl v pořadu Snídaně s Novou Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že Česko je devátou nejbezpečnější zemí, navíc za poslední 2 roky se úspory lidí zvýšily o 247 miliard Kč.

Podle jeho názoru by nyní vláda musela řešit situaci s byty, protože jsou drahé. Připomněl, že jeho vláda schválila stavební zákon.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Říká také, že stavět byty by měly samosprávy. Zmínil, že například v hlavním městě je problém, že město do stavby neinvestuje.

Podle něj by bylo možné stavět byty pro zaměstnance v blízkosti jejich pracoviště, například Nemocnice v Motole by mohla postavit byty pro své zaměstnance.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér se také vyjádřil k současné epidemické situaci. Podle něj je rozhodně dobře, že se snížily počty nakažených a hospitalizovaných. Dodal, že jeho vláda pro to udělala vše potřebné.

Zopakoval, že hnutí ANO v opozici bude jednat konstruktivně. Nemají v úmyslu vládu neustále kritizovat. Programové prohlášení ale označil za nekonkrétní.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Hovořil také o tom, že kabinet Petra Fialy by nyní měl řešit zvýšení cen energií. Jeho vláda zrušila DPH u plynu a elektřiny, současná vláda se však rozhodla jít cestou cílené podpory.

Nazval další problém, a to inflaci a vysvětlil, že inflace vzniká, když je něčeho málo. Například když se staví málo bytů, pak tyto byty budou drahé.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Nelíbí se mu ani to, že současný šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura plánuje zrušit dluhopisy ČR. „Vždyť to je skvělá zpráva, že si Češi kupovali svůj státní dluh, protože ta republika patří občanům,“ řekl Andrej Babiš.

Bývalý předseda vlády vyzývá kabinet, aby dále zvyšoval důchody, protože na to má stát peníze. „Zvyšujme důchody, máme na to,“ řekl Babiš. Vláda Petra Fialy plánuje důchodovou reformu, Babiš ale moc nevěří, že to povede. Pokud by se ale reforma uskutečnila, bylo by to dobré.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Expremiér předpokládá, že nová vláda vydrží celé 4 roky. Dodal, že pět koaličních stran má program „antibabiš“ a právě to je spojuje.

PSALI JSME: „POSLANECKÁ SNĚMOVNA NAPLNILA VŮLI OBČANŮ, KTEROU VYJÁDŘILI“: PREMIÉR PETR FIALA UVEDL, ŽE VLÁDA SE OPÍRÁ O VÝSLEDKY VOLEB

PŘIPOMÍNÁME: NÁMĚSTEK MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ŘEKL, JAK BUDE FUNGOVAT ENESCHOPENKA PRO POZITIVNĚ TESTOVANÉ NA KORONAVIRUS: ÚŘEDNÍK VYSVĚTLIL, CO RESORT K TOMU DONUTILO

Share