„Poslanecká sněmovna naplnila vůli občanů, kterou vyjádřili“: premiér Petr Fiala uvedl, že vláda se opírá o výsledky voleb

Vláda získala důvěru Sněmovny, debata před tím trvala více než 23 hodin. Premiér Petr Fiala uvedl, že poslanci tímto způsobem naplnili vůli spoluobčanů, kterou vyjádřili ve volbách v říjnu. Informuje o tom server Novinky.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Poslanecká sněmovna dnes naplnila vůli občanů, kterou vyjádřili v podzimních volbách,“ uvedl na brífinku po skončení jednání Poslanecké sněmovny Petr Fiala.

Jeho kabinet získal důvěru. Dodal, že současná vláda se opírá o výsledky voleb, které proběhly v říjnu.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně TOP 09 a šéfka dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová řekla, že pro vládu skončila jedna cesta a nyní začíná jiná cesta. Měla na mysli, že nyní bude muset kabinet prosazovat programové priority.

Koalice SPOLU a koalice PirSTAN mají ve Sněmovně většinu, a to 108 mandátů. Někteří lidé předpokládali, že schůze dolní komory nebude trvat dlouho, nicméně trvala déle než 23 hodin.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády řekl, že poslouchal projevy představitelů opozice a hodlá využít věcné připomínky. Takových připomínek však podle Fialy nebylo mnoho a část opozičních poslanců spíše hájila minulou vládu.

Šéf resortu vnitra Vít Rakušan poděkoval voličům, protože právě díky nim vznikla současná vláda. Poděkoval také všem poslancům, kteří podpořili jejich vládu a těm, kteří jim řekli kritické věcné připomínky.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně poslaneckého klubu ANO a bývalá ministryně financí Alena Schillerová si nemyslí, že by vystoupení poslanců jejich hnutí nebylo konstruktivní. Vysvětlila, že hodně poslanců chtělo projev pronést, takže to trvalo dlouho.

PSALI JSME: „CHCE MÍT REÁLNOU MOC“: TOPOLÁNEK, NEČAS A ŠPIDLA SI MYSLÍ, ŽE BABIŠ BUDE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: „MÁM OSOBNĚ PROBLÉM S TÍM“: PRYMULA PROZRADIL, CO SI MYSLÍ O PLOŠNÉM OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU

Share