„Chce mít reálnou moc“: Topolánek, Nečas a Špidla si myslí, že Babiš bude kandidovat na prezidenta

Podle bývalých premiérů Mirka Topolánka, Petra Nečase a Vladimíra Špidly bude bývalý předseda vlády a současný poslanec Andrej Babiš kandidovat na prezidenta. Topolánek se domnívá, že předseda hnutí ANO nechá „špinavou práci“ na poslancích svého hnutí. Expremiéři o tom mluvili v pořadu 360° na CNN Prima News.

Andrej Babiš informaci, že bude kandidovat v prezidentských volbách, nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. O tom se však často píše v médiích a podle bookmakerů má velkou šanci vyhrát. Někteří odborníci se také domnívají, že by mohl vyhrát prezidentské volby.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda vlády Petr Nečas říká, že Babiš by se mohl dostat do druhého kola voleb v případě, že bude mnoho dalších kandidátů. V této situaci bude mít šéf ANO jisté výhody.

Petr Nečas se navíc domnívá, že současný opoziční poslanec předpokládá, že by mohlo dojít i k předčasným volbám do Sněmovny, to by byl jeho plán B.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že občany budou trápit určité problémy, jako je například inflace, pravděpodobně v létě to bude více zřejmé. Kromě toho může počítat s tím, že začnou problémy mezi pěti stranami v koalici.

Petr Nečas dodal, že pokud se Andrej Babiš stane hlavou státu, bude topro něj bonusem. Připomněl, že koupil obytňák a že brzy zahájí permanentní kampaň, která bude trvat dlouho.

Mirek Topolánek / Zdroj: youtube.com

Mirek Topolánek si nemyslí, že by se koalice pěti stran rozpadla, nicméně předpokládá, že v budoucnu by mezi nimi mohly vzniknout nějaké problémy. Strany mají určité ideové rozdíly.

Předpokládá také, že Andrej Babiš už nebude tak aktivní a pravděpodobně nechá „špinavou práci“ na poslancích svého hnutí. Tuto práci by podle něj mohla dělat bývalá ministryně financí Alena Schillerová nebo například bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Vladimír Špidla / Zdroj: youtube.com

Vladimír Špidla označil Andreje Babiše za politického živočicha. Podle něj předseda hnutí ANO nebude celou dobu jen čekat, bude jednat.

„Chce mít reálnou moc. Určitě nebude čekat v opozici celé volební období. Předpokládám, že má plán i na předčasné volby v roce 2023,“ uvedl Vladimír Špidla.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Spekuluje se, že kandidovat na prezidenta by mohli také například generál Petr Pavel, senátorka Miroslava Němcová, šéf horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil, odborář a předseda ČMKOS Josef Středula a možná také ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

PSALI JSME: „TO JE JISTÉ“: WHO OZNÁMILA, ŽE SE KORONAVIRUS ZMĚNIL, A POJMENOVALA NOVÉ PŘÍZNAKY INFEKCE

PŘIPOMÍNÁME: „OMIKRON NAPROSTO ZMĚNIL SITUACI I PŮVODNÍ PLÁNY“: VLASTIMIL VÁLEK VYSVĚTLIL, PROČ DĚLÁ JINÉ KROKY, NEŽ KTERÉ SLIBOVAL PŘED VOLBAMI

Share