Vláda Petra Fialy získala důvěru Sněmovny: poslanci hnutí ANO a SPD hlasovali proti

Hlasování o důvěře vládě se v dolní komoře Parlamentu zúčastnilo 193 poslanců, z toho 106 hlasovalo pro důvěru kabinetu. Proti hlasovalo 87 poslanců hnutí ANO a SPD. Kabinet získal důvěru Poslanecké sněmovny. Píšou o tom Novinky.cz.

„Chceme stát, který nežije na dluh,“ uvedl ve středu Petr Fiala. Poslancům řekl, co přesně jeho kabinet hodlá udělat, aby se ČR stala jednou z nejvyspělejších zemí světa, což označil za cíl své vlády.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Mluvil například o důchodové reformě, výstavbě jaderných zdrojů energie, úsporách státu, výstavbě dálnic, podpoře průmyslu a výstavbě bytů.

Své projevy pak pronesli i opoziční poslanci, schůze Sněmovny trvala 22 hodin, tedy od středeční deváté hodiny do čtvrteční sedmé hodiny ranní.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek ráno předseda hnutí SPD navrhl přerušit jednání a poslanci se sešli znovu v 18 hodin. Kromě toho se v devět hodin ráno měla konat schůze dolní komory, kde chtěli opoziční poslanci projednat financování hnutí STAN.

Toto téma bylo diskutováno, ale jednání zůstalo bez výsledku, protože si poslanci neodhlasovali program.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Šéf SPD Tomio Okamura kritizoval vládu, že nenabídla žádná konkrétní řešení aktuálních problémů, které občany nejvíce trápí. Měl na mysli ceny energií a potravin nebo výstavbu bytů.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš uvedl, že nový kabinet slibuje něco, co nemůže splnit. Kromě toho kritizoval šéfa resortu zdravotnictví Vlastimila Válka.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Debata byla napjatá a velmi dlouhá, ale nová vláda důvěru získala.

PSALI JSME: „VĚŘÍM, ŽE SE TO DO DUBNA ROZŠÍŘÍ“: PROTI KORONAVIRU SE BUDOU V IZRAELI OČKOVAT ŠESTIMĚSÍČNÍ DĚTI

PŘIPOMÍNÁME: „PŘÍLIŠ ČASTÉ PŘEOČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU VEDE K PŘETÍŽENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU,“ VARUJE EVROPSKÁ AGENTURA PRO LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY

Share