„Věřím, že se to do dubna rozšíří“: Proti koronaviru se budou v Izraeli očkovat šestiměsíční děti

Děti od 6 měsíců budou v Izraeli očkovány proti koronaviru. Očkování miminek může začít v dubnu. Informoval o tom izraelský list The Times of Israel s odvoláním na zdravotnické úředníky.

Vedoucí odboru mezinárodních vztahů Ministerstva zdravotnictví Izraele Asher Salmon uvedl, že očkování dětí od 6 měsíců věku může začít v dubnu.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Vakcíny jsou nyní v Izraeli dostupné pro všechny ve věku od pěti let. Věřím, že se to do dubna rozšíří na všechny starší šesti měsíců,“ řekl.

Jeho slova potvrdil epidemiolog z Ben Gurionovy univerzity Nadav Davidovič.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Děti jsou často mnohem méně nemocné než dospělí, mohou ale mít PIMS (dětský zánětlivý multisystémový syndrom, důsledek COVID-19) a dlouhodobý covid, takže vakcíny jsou důležité a budou dostupné pro děti do pěti let,“ řekl Davidovič.

Dodal, že omikron je nakažlivější mezi dětmi.

„Předpokládám, že až se nemoc stane endemickou, budeme mít vakcíny proti koronaviru jako součást pravidelného očkovacího kalendáře, takže děti, které se narodí, dostanou očkování,“ uvedl.

PSALI JSME: „PŘÍLIŠ ČASTÉ PŘEOČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU VEDE K PŘETÍŽENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU,“ VARUJE EVROPSKÁ AGENTURA PRO LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY

PŘIPOMÍNÁME: PRVNÍ NA SVĚTĚ: IZRAEL SCHVÁLIL ČTVRTOU DÁVKU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU

Share