„Omikron mi připadá jako evoluční vymoženost“: Zdeněk Hostomský řekl, co máme očekávat od nové varianty koronaviru a proč delta končí

Biochemik Zdeněk Hostomský uvedl, že mutace delta končí a přichází období omikronu, který odborník označil za evoluční vymoženost. Odmítá nařízení nošení roušek ve školách kvůli omezenému přisunu kyslíku do mozku. To prý může vest ke snížení IQ. Informuje CNN Prima NEWS.

Hostomský podotkl, že se aktuálně nemáme dívat na počty nakažených, ale na počet lidí, kteří potřebují lékařskou péči nebo jsou ve vážném stavu. „Jejich počet je menší, než býval při stejných číslech v minulosti,“ řekl optimisticky biochemik s tím, že podle něho delta je u konce.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Odborník dodává, že se viry chovají podobně a po svém vzniku zkouší, co funguje. Ze začátku na to mnoho lidi doplatí, ale následně už jde jenom o jeho šíření. Virus nechce nás zabíjet, ale šířit se.

„Omikron mi připadá jako evoluční vymoženost,“ tvrdí Hostomský a dodává, že omikron je sice velmi nakažlivý, ale už není tak nebezpečný.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Biochemik neručí, ale předpokládá, že se počty nakažených začnou snižovat v polovině února a velké škody virus nezpůsobí.

Mimo jiné Hostomský zdůraznil, že se do budoucna musí vyrobit nové vakcíny, jelikož současné ztratí svou účinnost. Doporučuje proto jako poslední třetí dávku.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Následně biochemik řekl, že nošení roušek pro školáky může být škodlivé, protože mladý mozek nedostává dostatek kyslíku a to může způsobit snížení IQ až o pětinu.

PSALI JSME: „PŘÍLIŠ ČASTÉ PŘEOČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU VEDE K PŘETÍŽENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU,“ VARUJE EVROPSKÁ AGENTURA PRO LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY

PŘIPOMÍNÁME: LÁSKA EVY BUREŠOVÉ A PŘEMKA FOREJTA JEN KVETE: ZNÁMÝ KUCHAŘ SDÍLEL ROZTOMILOU FOTKU SE SVOU PARTNERKOU

Share