„Mám osobně problém s tím“: Prymula prozradil, co si myslí o plošném očkování proti koronaviru

Včera se k ministerstvu vnitra sešli lidi, kteří demonstrovali proti povinnému očkování proti koronaviru. Demonstrace se zúčastnili i zástupci Integrovaného záchranného systému. Očkování jim bylo nařízeno vládou Andreje Babiše a vyhláška začne platit již 1. března.

Vláda Petra Fialy ovšem plánuje změny a chce vyřadit ze seznamu osoby nad 60 let. Co si o plošném očkování nyní myslí epidemiolog Roman Prymula? Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Epidemiolog říká, že nikdy nepodporoval povinnou vakcinaci celé populace a podporuje jen očkování vybraných profesí, pokud vakcína je účinná proti aktuálním variantám covidu.

„A mám osobně problém s tím, kdy bychom tady zavedli povinnost v době, kdy tady je omikron,“ uvedl Prymula a zdůraznil, že vakcíny proti němu nejsou dostatečně účinné.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Uznává ale, že u očkovaných lidi omikron probíhá mírněji a neroste počet hospitalizovaných. Dle jeho slov význam očkování určitě je, ale povinně by ho nenařizoval.

Dle zatím platné vyhlášky se některé profese a lidé nad 60 let musí naočkovat do konce února. V únoru také začíná platit nová devítiměsíční doba pro platnost certifikátu o očkování. Pak se člověk musí přeočkovat.

Vlastimil Válek a Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Plošné očkování nepodporuje také část Senátorů. Politici se proto dokonce obrátili na Ústavní soud.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek již uváděl, že plánuje vyhlášku přepracovat hlavně kvůli omikronu.

Psali jsme:„Rozhodla jsem se od nich veřejně odloučit. Už to nevydržím“: Anička Slováčková vyprávěla o vztahu v rodině. Podporuje-li dcera své rodiče

PSALI JSME: VLÁDA PETRA FIALY ZÍSKALA DŮVĚRU SNĚMOVNY: POSLANCI HNUTÍ ANO A SPD HLASOVALI PROTI

PŘIPOMÍNÁME: „CHCE MÍT REÁLNOU MOC“: TOPOLÁNEK, NEČAS A ŠPIDLA SI MYSLÍ, ŽE BABIŠ BUDE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

Share