Náměstek ministra zdravotnictví řekl, jak bude fungovat eNeschopenka pro pozitivně testované na koronavirus: úředník vysvětlil, co resort k tomu donutilo

Digitalizace v Česku pokračuje a nově od 17. ledna budou přístupné eNeschopenky. Nebudou muset o ně žádat pozitivně testované na covid. Na ministerstvu zdravotnictví uvádějí, že počty pozitivních případů budou vysoké kvůli omikronu. Informuje o tom web novinky.cz.

O aktuální situaci promluvil náměstek ministra Josef Pavlovic, který říká, že se nyní resort soustředí na zabezpečení nemocnic a bude se snažit zabránit jejich přetížení během vlny omikronu.

Testování na covid / Zdroj: youtube.com

Dle jeho slov vláda proto zahájí plošné testování ve firmách, aby z populace včas dostala nakažené lidi. To prý pomůže vlnu roztáhnout a ulehčit život zdravotnickému systému.

Resort ale propracovává i jiné scénáře, pokud by se situace nepředvídatelně změnila. Dopředu ale o možných opatřeních Pavlovic mluvit odmítl, aby se nešířil chaos.

Josef Pavlovic / Zdroj: youtube.com

Úředník přiznává, že se mohou občas objevit problémy a vysvětlování opatření není dostatečné. Ministerstvo prý na tom pracuje a slibuje, že se zlepší.

Nemocnice/Zdroj: youtube.com

Jako pozitivní změny Pavlovic uvádí eNeschoepnku v případě, kdy se člověk nakazí koronavirem. Dosud to musel obstarat úředník, ale nově to udělá automat. Zavádí se tato změna kvůli očekávanému velkému počtu pozitivních případů.

Josef Pavlovic si pochvaluje spolupráci s ministrem Vlastimilem Válkem a vůbec mu nevadí, že jsou oba z různých koalic.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Nakonec náměstek prozradil, že se bude muset vzdát funkce radního v Mariánských lázních, protože najednou zvládat několik funkcí není možné.

PSALI JSME: „MÁM OSOBNĚ PROBLÉM S TÍM“: PRYMULA PROZRADIL, CO SI MYSLÍ O PLOŠNÉM OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA PETRA FIALY ZÍSKALA DŮVĚRU SNĚMOVNY: POSLANCI HNUTÍ ANO A SPD HLASOVALI PROTI

Share