Žena v domácnosti překvapila uživatele internetu odpovědí na otázku: „Co děláš celý den“

Unavená z otázky: „Co děláš celý den?“, floridská tetovací umělkyně Richelle Castleberry se rozhodla napsat příspěvek jménem všech žen v domácnosti. A to způsobilo nečekanou reakci. Její odpověď dostala více než 640 000 lajků a více než 300 000 sdílení. Každý by si to měl přečíst, aby skutečně ocenil neuvěřitelné úsilí, které matky přinášejí svým dětem.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vše začíná imaginární situací, kdy se manžel (M) setká s psychologem (P).
P: – Čím se živíte, pane Rogersi?
M: – Pracuji jako účetní v bance.
P: – A tvoje manželka?
M: – Nepracuje. Ona je žena v domácnosti.
P: – Kdo připravuje snídani pro vaši rodinu?
M: – Moje manželka, protože nepracuje.
P: – V kolik hodin se probudí?

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

M: – Vstává brzy, protože potřebuje všechno uspořádat: obléct děti, dávat pozor, aby se najedly, vyčistily si zuby a vzali si s sebou vše, co potřebují. Probudí se s dítětem, převléká mu plenky a převléká se. Kojí a připravuje jídlo na den pro každého.
P: – Jak se vaše děti dostanou do školy?
M: – Veze je moje žena, protože nepracuje.
P: – Co pak dělá?

Rodina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

M: – Obvykle se rozhodne, zda musí něco udělat v centru, aby znovu neodstraňovala autosedačku s synem. Třeba zaplatit účty nebo skočit do obchodu. Někdy na něco zapomene a musí znovu s dítětem opustit dům. Po návratu domů nakrmí dítě, přebalí mu plenky a připraví ho na postel, uklidí kuchyň, vypere prádlo a uklidí dům. No, však ale nemá práci na plný úvazek.
P: – Co děláte večer, když přijdete domů z práce?
M: – Samozřejmě si odpočívám. Po dni v práci jsem unavený.

Děti/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

P: – Co dělá žena večer?
M: – Vaří večeři, krmí nás s dětmi, umývá nádobí, znovu uklízí kuchyň, dbá na to, aby pes byl vyvenčený. Pomáhá dětem s domácími úkoly a poté se připravuje spát – dává dětem teplé mléko, dbá na to, aby si oblékly pyžamo a vyčistily si zuby. Pak během noci vstává kojit nejmladšího, a pokud je to nutné, vymění mu plenky. Ráno nemusí vstávat do práce.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Toto je každodenní život většiny žen po celém světě, který začíná brzy ráno a trvá až do noci… A tomu se říká „nepracuje“?! Ženy v domácnosti nemají diplomy, ale v rodinném životě mají klíčovou roli. Važte si svoji manželku, matku, babičku, tetu, sestru, dceru… Protože jejich úsilí je k nezaplacení. Někdo se mě zeptal:„Pracuješ nebo jen žena v domácnosti?“

Rodina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Já odpověděla: „Pracuji jako manželka 24 hodin denně, jsem matka, žena, dcera, budík, kuchař, sluha, chůva, údržbář, ochranka, poradce a nemám dovolenou ani zdravotní volno, pracuji dnem i nocí a nedostávám za to peníze“. A stejně často slyším frázi: „Ale co děláš celý den?“.

Muž/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tento článek je věnován všem ženám, které obětovaly své životy pro dobro svých rodin. Žena je jako sůl. Nikdo si nepamatuje její přítomnost, ale její nepřítomnost zbaví cokoli od chuti.“

ČTĚTE TAKÉ: ŠKOLAČKA STRÁVILA 2 DNY NA OPUŠTĚNÉM OSTROVĚ: JEJÍ RODIČE JI CHTĚLI TAKOVÝM ZPŮSOBEM PŘEVYCHOVAT

PSALI JSME: MOJE STARŠÍ MAMINKA SE KE MNĚ NASTĚHOVALA A OD TÉ DOBY NEMÁM KLID

Share