Moje starší maminka se ke mně nastěhovala a od té doby nemám klid

V životě každého člověka nastává okamžik, kdy se musí rozhodnout o ubytování starších rodičů. Lidé, kteří mají své rodiče naživu, jsou šťastní. Koneckonců, zatímco rodiče žijí, můžeme se považovat za děti.

Moji rodiče žijí v sousední obci. Každým rokem je jejích zdraví o něco horší a je pro ně těžké se starat o sebe. Chci si je vzít k sobě, ale zatím se brání. Navíc mí říkají, že jsou stále schopni žít odděleně.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Poslední tři zimy zaměstnávám člověka, který jim na dvoře čistí sníh. O tom samozřejmě nemluvím. Ze strany to vypadá, jako by jim soused z dobroty duše přišel pomoci.

Ani nechci, aby o tom věděli. Protože tak cítí, že se o sebe mohou sami postarat. A když si člověk uvědomí, že je bezmocný, tak ho ta myšlenka zničí.

Teď mě zajímá jeden aspekt, že každým rokem se jejich zdraví zhoršuje a bude pro mě těžší je nastěhovat k sobě.

Moje sousedka nedávno převezla maminku k sobě. Protože ji velmi trápilo svědomí, že matka je daleko od ní sama. Dále píšu ze slov mé sousedky.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: nashaotdelka.ru

„Předtím jsem se styděla, že o mou starou matku se stará cizí člověk. Máma se ke mně dlouho stěhovat nechtěla. Koneckonců, považovala se za zcela schopného člověka ve finančním a fyzickém aspektu.

Když se ke mně nastěhovala, myslíš si, že jsem se začala cítit klidněji? Ne! Teď můj život připomíná boj za svobodu. Ani jako dítě jsem takové omezení nezažila. Máma mě nenechá v pokojí ani na vteřinu. Jen souhlasí, abych chodila do práce. Zbytek času musím věnovat jenom jí.

Když musím jít někam mimo pracovní dobu, musím vymyslet další historku, abych mamince neublížila. Občas se mi zdá, že jsem si adoptovala malou holčičku a zbavila se svobody pohybu.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Máma tvrdí, že se o mě stejně starala, když jsem byla dítě. Ale já si pamatují něco jiného. Ve věku jednoho roku mě rodiče dali do jeslí. Maminku někam dávat nebudu, ale chci starou svobodu, ne totální kontrolu.

Kamarádi mi radí abych to vysvětlila mamince, ale já prostě nevím jak.”

Jak najít zlatý střed komunikace s rodiči? Co si o tom myslíte vy?

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: HOLKA SE NARODILA S CHLUPY PO CELÉM TĚLE: MAMINKA BYLA OHROMENÁ A NEVĚDĚLA, CO MÁ DĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: UŽ MĚ UNAVUJE ŽÍT S DĚTMI A MANŽELKOU

Share