Zeman trvá na několika verzích Vrbětic: Babiš razantně odpověděl prezidentovi

Dle slov Miloše Zemana je více než jedna verze vyšetřování kauzy ve Vrběticích. Řekl to ve vysílání Frekvence 1. Premiér Andrej Babiš však trvá na tom, že verze je pouze jeda a nedokáže vysvětlil, proč hlava státu tvrdí, že jich je více.

Miloš Zeman je přesvědčen, že existuje ihned několik verzí, které se týkají výbuchů ve Vrběticích. Prezident tvrdí, že se na to ptal i ministryni Benešovou. „Ona řekla, že může jít o zakrytí manka. Už ta stará verze, že šlo o neopatrné jednání při vyskladňování, před lety existovala,“ dodal.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády však říká, že se probírá pouze jedná verze, se kterou Zemana seznámil a nedokáže vysvětlil, kde prezident bere ty další.

Na jediné verzi dle Baiše trvají také šéfové Národní centrály proti organizovanému zločinu a policie.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zeman považuje obvinění Ruska velmi vážným podezřením a chce, a chce aby to bylo důkladně prověřeno. Rovněž prezident nedůvěřuje BIS a chce, aby se vyšetřovatelé zaměřili na firmu IMEX.

Hlavě státu se nelíbí, že Rusko zařadilo Česko mezi nepřátelské země. Dle jeho slov by mezi zeměmi měly vládnout konkrétní vztahy, když se už nejedná o přátelství.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zeman mimo jiné zdůraznil, že vládu nechá dovládnout, i kdyby byla odhlasovaná nedůvěra kabinetu.

Prezident považuje tento krok opozice za předvolební tah. Opoziční strany by se údajně měly zabývat zákony. Spolupráci s prezidentem si pochválil i Babiš.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Rezignovat ve své funkci Zeman také nehodlá a říká, že mu hlava ještě slouží. Nohy s tím nemají nic společného a ve vozíku se cítí lépe.

PSALI JSME: „ZASLOUŽIL BY SI KANDIDOVAT NA PREZIDENTA. JÁ SÁM BYCH HO VOLIL“: MILOŠ ZEMAN SE VYJÁDŘIL K BUDOUCÍ VOLBĚ PREZIDENTA A PROZRADIL, KOHO BY VOLIL

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE OD 1. ČERVNA BUDE MOŽNÉ ZÍSKAT KÓD DO COVIDPASU: JAK TO BUDE FUNGOVAT

Share