“Zásadní nezvládnutí situace“: Český imunolog pojmenoval příčinu zhoršení epidemiologické situaci

Imunolog Vojtěch Thon z brněnské Masarykovy univerzity vyčlenil hlavní problém, který vadí České Republice koronavirus překonat. O tom promluvil v interview pro online portál Seznam Zprávy.

Vojtěch Thon/Zdroj: youtube.com

Thon si je jistý, že zásadní problém se tají v lidech, kteří jsou odpůrcem očkování. „Těch 400 tisíc nenaočkovaných zranitelných lidí vnímám jako zásadní nezvládnutí situace,“ prozradil.

Vojtěch Thon/Zdroj: youtube.com

Infekční nemoc, která zasáhla celý svět, zase na podzim začíná rozjíždět. Počty nakažených a hospitalizovaných prudce rostou. Klinický imunolog upozorňuje, že situace letos je jiná, než loni, před začátkem očkování.

Vojtěch Thon/Zdroj: youtube.com

Vojtěch Thon varuje, že nyní primárně se testují jen neočkované jedince, přitom i očkovaní mohou virus šířit.

Vojtěch Thon/Zdroj: youtube.com

Odborník tvrdí, že Česko má dostatek vakcín, zatím ale nedostatečný zájem o očkování. Musí se vytvořit kolektivní imunita, a to v případě dostatečné naočkovanosti. Jen za takovéto podmínky dokážeme nemoc překonat.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, JAKÉ NÁSLEDKY MŮŽE MÍT SOUČASNÁ VLNA KORONAVIRU: „TO MŮŽE OMEZIT ELEKTIVNÍ NEMOCNIČNÍ PÉČI“

ČTĚTE TAKÉ: LADISLAV DUŠEK ŘÍKÁ, ŽE MUSÍME BRÁT KORONAVIRUS JAKO OBYČEJNOU NEMOC: ZDŮRAZNIL VŠAK, ŽE JEDNOU CESTOU K NORMÁLNÍMU ŽIVOTU JE OČKOVÁNÍ

Share