Ladislav Dušek říká, že musíme brát koronavirus jako obyčejnou nemoc: zdůraznil však, že jednou cestou k normálnímu životu je očkování

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek uvedl, že se v Česku musí koronavirus brát jako obyčejná nemoc. Odborník tvrdí, že se čísla budou stále zvyšovat a epidemická situace bude zhoršovat. Přibývat může až 5 tisíc nakažených denně. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Dušek dodává, že se zodpovědnost musí nechat na lidech a covid-19 se musí brát jako obyčejná nemoc. Za očkování každý měl odpovídat sám, protože se to nedá nařídit.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Podle šéfa ÚZIS stagnace očkování je problémem. A pokud se neočkování dostanou do nemocnic, vytvoří potíže i pro očkované, kteří trpí jinými nemocemi.

„Osobně prosím všechny lidi v této zemi, kteří jsou schopni přemýšlet a číst relevantní informace, ať se proboha zamyslí a nechají se naočkovat,“ uvedl Dušek s tím, že je to jediný způsob, jak pandemii zastavit.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Odborník zdůraznil, že se čísla budou zvyšovat a nyní Česko postupuje podle vysoce rizikového scénáře. Denně tak může přibývat až 5 tisíc nových případů. O víkendech čísla budou nižší.

To způsobí i větší počty pacientů v nemocnicích. Pro listopad se zatím žádné scénáře nepropracovaly.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

V některých krajích nálož víru je velmi vysoká, a dochází k volnému komunitnímu šíření koronaviru. Není proto vyloučeno, že poroste i hospitalizace. Covid nyní brzdí očkování a starší pacienti mají mírnější průběh onemocnění. Velká část populace ale stále očkována není.

Podle Duška nemoc se hlavně šíří mezi neočkovanými a převažují mladší ročníky. Vir ale může mezi neočkovanými zmutovat tak, že následně obejde vakcinaci a ohrozí starší lidi. To bude vést vyšší hospitalizaci.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, JAKÉ NÁSLEDKY MŮŽE MÍT SOUČASNÁ VLNA KORONAVIRU: „TO MŮŽE OMEZIT ELEKTIVNÍ NEMOCNIČNÍ PÉČI“

PŘIPOMÍNÁME: MIROSLAV KALOUSEK KOMENTOVAL VIDEO S MILOŠEM ZEMANEM: NEVIDĚL PROJEV ZDRAVÉHO ÚSUDKU, MODLÍ SE ZA JEHO ZDRAVÍ

Share