Adam Vojtěch ujišťuje, že lockdown nebude: ministr zdravotnictví řekl, k jakým omezením by mohlo dojít, kdyby zavedená opatření nezabrala

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že se očekává, že nová zavedená opatření omezí šíření viru. Pokud to ale nebude fungovat, bude nutné zavést další změny. Možná by došlo k omezení hromadných akcí. K lockdownu ale podle něj nedojde. Řekl to v v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Ministr zdravotnictví uvedl, že nechtějí zavádět lockdown, restaurace a další služby budou dál fungovat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Museli bychom jít cestou režimových opatření v rámci hromadných akcí,“ řekl Adam Vojtěch. Podle něj by to bylo řešení situace na rozdíl od uzavření provozoven.

Dodal, že uzavření restaurací a služeb by nebylo spravedlivé, protože v zemi je již více než 6 milionů lidí, kteří mají dokončené očkování.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že za několik týdnů dojde ke snížení počtu nových případů nákazy. Zlepšit tuto situaci by mohlo očkování. V poslední době se zájem o vakcinaci zvýšil.

Podle něj byl například změněn testovací systém, aby to více motivovalo lidi k očkování. Právě vakcína je dlouhodobým řešením.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Navíc je to nutné, aby zdravotnický systém fungoval normálně a nebyl zatížen. Většina hospitalizovaných pacientů v nemocnicích jsou neočkovaní lidé.

Vláda už schválila zpřísnění některých opatření. Například zaměstnanci restaurací budou muset kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti od svých návštěvníků. Respirátory bude nutné nosit ve všech vnitřních prostorách.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Brzy bude zrušeno bezplatné preventivní testování pro většinu občanů. Také platnost antigenních a PCR testů bude kratší.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch a šéf resortu Robert Plaga se dohodli na opatřeních ve školách. Neočkovaní učitelé budou muset během výuky nosit respirátor.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

V regionech, kde bude epidemická situace nejhorší, se uskuteční testování žáků ve školách 1. a 8. listopadu. Neočkovaní učitelé se budou muset také nechat otestovat při těchto dvou vlnách testování.

Psali jsme:„Podařilo se jim zazářit před kamerami“: Na přehlídku studia Shiny Hair přišly české známé osobnosti. Kdo se přehlídky zúčastnil

PSALI JSME: MIROSLAV KALOUSEK KOMENTOVAL VIDEO S MILOŠEM ZEMANEM: NEVIDĚL PROJEV ZDRAVÉHO ÚSUDKU, MODLÍ SE ZA JEHO ZDRAVÍ

PŘIPOMÍNÁME: LADISLAV DUŠEK ŘÍKÁ, ŽE MUSÍME BRÁT KORONAVIRUS JAKO OBYČEJNOU NEMOC: ZDŮRAZNIL VŠAK, ŽE JEDNOU CESTOU K NORMÁLNÍMU ŽIVOTU JE OČKOVÁNÍ

Share