Miroslav Kalousek komentoval video s Milošem Zemanem: neviděl projev zdravého úsudku, modlí se za jeho zdraví

Hlava státu Miloš Zeman v tiskovém prohlášení ve čtvrtek uvedl, že pověřil kancléře Vratislava Mynáře, aby připravil podpisový dokument svolávací zasedání nové Sněmovny. Udělal to ještě předtím, než skončil v nemocnici. Pražský hrad také zveřejnil video, jak prezident tento dokument v nemocnici podepisuje. Návštěvníci prezidenta tehdy neměli roušky, což bylo porušení opatření. Exministr financí a bývalý poslanec Miroslav Kalousek tuto situaci komentoval pro portál ŽivotvČesku.cz.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr uvedl, že na zveřejněném videu viděl těžce nemocného muže a že se modlí za jeho zdraví.

„Ale neviděl jsem projev zdravého úsudku a svobodné vůle prezidenta republiky,“ řekl Miroslav Kalousek pro Život v Česku. Podle jeho názoru Vratislav Mynář tímto videem pouze prokázal, že je pro něj důležitý on sám, ale ne hlava státu.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Prezidentův kancléř uvedl, že dostal od Miloše Zemana úkol připravit k podpisu dokument o ustavující schůzi dolní komory Parlamentu. Ten ho pověřil v neděli po schůzce s předsedou vlády Andrejem Babišem, tedy ještě před svou hospitalizací.

Dodal, že prezident se rozhodl, že by se toho měl zúčastnit i šéf Sněmovny Radek Vondráček, a proto ho pověřil, aby vše zorganizoval.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Vratislav Mynář zahájil přípravu tohoto dokumentu v pondělí 11. října a ve středu 13. října informoval o rozhodnutí prezidenta premiéra Andreje Babiše. Ve čtvrtek hlava státu sdělila svému kancléři, že je připravena podepsat listinu.

Kancléř také odmítl informace, že by on nebo někdo jiný mohl manipulovat s podpisem Miloše Zemana. V případě potřeby je připraven spolupracovat s policií.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Média upozornila na to, že na dokumentu, který prezident podepsal, chybí datum. Když Radek Vondráček tento dokument veřejně ukázal, datum 14. října tam bylo dopsáno.

PSALI JSME: MYNÁŘ SI ZADĚLAL S VONDRÁČKEM NA DALŠÍ PROBLÉMY: HROZÍ JIM POKUTA ZA NEDODŽOVÁNÍ PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ BĚHEM NÁVŠTĚVY ZEMANA

PŘIPOMÍNÁME: JAKÁ NOVÁ OPATŘENÍ MOHOU PLATIT VE ŠKOLÁCH: MINISTŘI ZDRAVOTNICTVÍ A ŠKOLSTVÍ SE DOHODLI NA ROUŠKÁCH A TESTOVÁNÍ

Share