Mynář si zadělal s Vondráčkem na další problémy: hrozí jim pokuta za nedodžování protiepidemických opatření během návštěvy Zemana

Problémy kancléře Vratislava Mynáře nekončí ani poté, co zveřejnil video, na kterém prezident Miloš Zeman podepisuje svolání sněmovny. Na videu je totiž vidět, že společně s dalšími pracovníky Hradu a Parlamentu porušuje vládní opatření. Potvrdila to i mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Píše o tom web idnes.cz.

V době, kdy se počty nových případů nakažení koronaviru prudce zvyšují, opatření zřejmě pro zaměstnance Hradu a Sněmovny neplatí. Lze to spatřit na videu, které zveřejnil Mynář z Ústřední vojenské nemocnice. Zeman na něm sice svolává dolní komoru Parlamentu, ostatní ale porušují vládní nařízení.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Přítomní totiž nemají chráněny dýchací cesty a nedodržují rozestupy. Mluvčí ÚVN potvrdila, že zejména Mynář a Radek Vondráček protiepidemická opatření porušovali.

Zinke prohlásila, že v nemocnici na všech místech jsou umístěny informace o tom, že uvnitř budovy se musí dodržovat nařízená opatření.

Návštěvy tak musí mít respirátory třídy FFP2 a dodržovat bezpečné rozestupy.

Za porušovaní restrikcí hrozí účastníkům návštěvy pokuta až 10 tisíc. Uvedla to šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová. Případem se již prý zabývá hlavní hygienička ministerstva obrany.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Předseda Sněmovny Vondráček již stihl obhajovat se a řekl, že po celou dobu měl respirátor nasazený. Sundal ho pouze během komunikace s prezidentem, který špatně slyší a politikovi údajně nerozuměl.

PSALI JSME: MARTIN BAXA KRITIZOVAL ADAMA VOJTĚCHA ZA ZRUŠENÍ BEZPLATNÉHO PREVENTIVNÍHO TESTOVÁNÍ: PODLE MINISTRA ALE TESTOVÁNÍ NEMŮŽE EPIDEMII VYŘEŠIT

PŘIPOMÍNÁME: PLÁNUJÍ SE ROZSÁHLÉ KONTROLY DODRŽOVÁNÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: JAKÉ MOHOU BÝT POKUTY

Share