Plánují se rozsáhlé kontroly dodržování opatření proti koronaviru: jaké mohou být pokuty

Na začátku příštího měsíce hodlají hygienici provést několik rozsáhlých kontrol dodržování opatření proti koronaviru. Kontroly se budou týkat nejen restaurací, ale i dalších míst. Podle mluvčího resortu zdravotnictví mohou lidé, kteří porušují opatření, dostat vysoké pokuty. Informuje o tom server TN.cz.

Ve středu schválila vláda nová opatření proti koronaviru. Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že brzy začnou rozsáhlé kontroly dodržování těchto opatření.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Největší kontroly by se měly konat 4. a 6. listopadu. Ministr uvedl, že nechtějí nic uzavírat ani zavádět velmi přísná opatření, ale chtějí, aby lidé dodržovali alespoň základní pravidla.

Nová opatření by měla pomoci alespoň zpomalit šíření viru v zemi. Kontroly hygienici prováděli i během tohoto měsíce, nyní se ale budou týkat nejen restaurací nebo sportovišť.

Daniel Köppl / Zdroj: Profimedia.cz

Tentokrát se plánuje pořádání rozsáhlé akce. „Je speciální v tom, že bude opravdu masivní a zaměřená na dodržování veškerých ochranných opatření,“ řekl pro TN.cz mluvčí resortu zdravotnictví Daniel Köppl.

Dodal, že podle posledních kontrol lidé často nedodržují pravidla a nemají s sebou potvrzení o vakcinaci či prodělané nemoci nebo výsledek testu.

Žena s respirátorem / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Doufá, že lidé brzy přestanou porušovat opatření, protože chápou závažnost současné situace. Pokud ale občané budou opatření porušovat, mohou dostat vysoké pokuty.

Například za to, že osoba nemá nasazený respirátor, může být pokuta až 10 tisíc Kč. Pokud osoba odmítne nasadit respirátor a dojde ke správnímu řízení, pokuta by pak mohla být až 3 miliony Kč.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Od začátku listopadu budou muset zaměstnanci restaurací kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti od svých návštěvníků. Také v obchodech, nákupních centrech a dalších vnitřních prostorách je nutné nosit respirátor.

PSALI JSME: MARTIN BAXA KRITIZOVAL ADAMA VOJTĚCHA ZA ZRUŠENÍ BEZPLATNÉHO PREVENTIVNÍHO TESTOVÁNÍ: PODLE MINISTRA ALE TESTOVÁNÍ NEMŮŽE EPIDEMII VYŘEŠIT

PŘIPOMÍNÁME: HANA GREGOROVÁ PROMLUVILA, KAM SE ODSTĚHOVALA SE SVÝM MLADŠÍM PARTNEREM: HEREČKA TAKÉ PROZRADILA, CO BYLO PŘÍČINOU PŘESTĚHOVÁNÍ

Share