Jaká nová opatření mohou platit ve školách: Ministři zdravotnictví a školství se dohodli na rouškách a testování

Učitelé, kteří nebyli očkováni, budou muset ve školách během výuky nosit respirátor. Žáků se to týkat nebude. Testování ve školách by mohlo začít po prázdninách, ale bude to lokálně a bude záležet na epidemické situaci v regionu. Na tom se už dohodl šéf resortu školství Robert Plaga s šéfem resortu zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Informuje o tom CNN Prima News.

Ministři prostřednictvím svých sociálních sítí oznámili podrobnosti, na čem přesně se dohodli. Robert Plaga na svém Twitteru napsal, že žáci nebudou muset mít při výuce respirátory.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Respirátory však budou muset nosit během výuky učitelé, kteří nebyli očkováni. Také ve školách by mohlo probíhat testování žáků, ale to by bylo lokálně a záviselo by na epidemické situaci v regionu.

Testování by mohlo začít v těch okresech, kde bude po prázdninách přes 300 případů nákazy na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch na svém Twitteru dodal, že lokální testování ve školách se bude konat 1. a 8. listopadu. V jakých oblastech to bude, zatím není známo, resort to vyhodnotí potom.

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví Martiny Vašákové to možná budou takové okresy jako České Budějovice, Ostrava nebo Přerov.

Martina Vašáková / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví ve středu také navrhl, aby ve třídách nosili roušky i žáci nad 12 let. Ministři na to ale měli různé názory, například Robert Plaga navrhoval zavést testování na koronavirus.

Ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo školství proto už ve čtvrtek o tématu jednaly mezi sebou. Jejich společné návrhy v pondělí posoudí Rada pro zdravotní rizika. Poté je pravděpodobně schválí vláda.

Martina Vašáková dodala, že se resorty dohodly, že žádné plošné testování zavádět nebudou. Podle ní budou mít školy možnost vybrat si, které testy chtějí použít, ať už antigenní nebo PCR testy.

Žáci by museli nosit respirátory až do okamžiku, kdy se dozví výsledky testů a až jedinci s pozitivními výsledky odejdou do izolace.

PSALI JSME: PLÁNUJÍ SE ROZSÁHLÉ KONTROLY DODRŽOVÁNÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: JAKÉ MOHOU BÝT POKUTY

PŘIPOMÍNÁME: „POTRVÁ O ROK DÉLE, NEŽ BY MĚLA“: WHO VAROVALA, ŽE PANDEMIE MŮŽE POKRAČOVAT I NADÁLE

Share