Roman Prymula prozradil, jaké následky může mít současná vlna koronaviru: „To může omezit elektivní nemocniční péči“

Epidemická situace se stále zhoršuje, počet nových případů nákazy se začal prudce zvyšovat. Tento trend bude zřejmě ještě pokračovat. Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula předpokládá, že v některých oblastech by mohlo dojít i k omezení nemocniční péče, Řekl to pro server ŽivotvČesku.cz.

Epidemiolog uvedl, že tato vlna epidemie by neměla být stejná jako té předchozí a následky by neměly být tak závažné jako před rokem.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Ale v určitých regionech to může omezit elektivní nemocniční péči, která třeba v severní Moravě je na hraně,“ uvedl Roman Prymula pro Život v Česku.

Proto by podle něj neočkovaní občané museli zvážit vakcinaci. Zhruba čtyři z pěti hospitalizovaných pacientů jsou nyní neočkovaní lidé.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jsou ale i pozitivní zprávy, a to, že se v poslední době zvýšila poptávka po očkování a začalo se očkovat více lidí. Například ve středu dostalo vakcínu přes 20,5 tisíce lidí.

Za celou dobu očkování bylo v Česku podáno přes 12 milionů dávek vakcín. Dokončené očkování má přes 6 milionů a 38 tisíc lidí. Více než 73 tisíc občanů dostalo třetí dávku.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vláda ve středu rozhodla o zpřísnění některých opatření. Bude nutné nosit respirátory ve všech vnitřních prostorách, včetně práce.

Zaměstnanci restaurací budou muset kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti od svých návštěvníků. Zrušeny budou také bezplatné preventivní testy na koronavirus.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Kromě toho hygienici v některých krajích doporučují vyhlásit ředitelské volno na některých školách na začátku příštího týdne. To by umožnilo prodloužit prázdniny.

Roman Prymula ale uvedl, že podobná opatření nejsou tak silná, že by mohla šíření koronaviru zastavit. Možná by to ho pomohlo zpomalit.

Psali jsme:„Nedokázali ji zachránit“: V rukou Aleca Baldwina byl pistole s náboji. Natáčení westernu se stalo skutečnou tragédií

PSALI JSME: TŘETÍ DÁVKA VAKCÍNY PFIZERU JE ÚČINNÁ NA 95,6 PROCENTA, VYPLÝVÁ ZE STUDIE

PŘIPOMÍNÁME: AGÁTA HANYCHOVÁ DRSNĚ PROMLUVILA O SVÝCH EXMANŽELECH: MODELKA PROZRADILA, PROČ SE O JEJICH DĚTECH NEMOHOU POSTARAT TATÍNKY

Share