Co dělat, když potřebujete resuscitovat orchidej: Jednoduchá, ale velmi účinná rada

Při nákupu zlevněných orchidejí se mnozí setkávají s tím, že květina má zkažené kořeny a velmi malé množství květin, nebo květiny vůbec nejsou. Pokud potřebujete resuscitovat rostlinu, pomoci jí narůst kořenů a uvolnit nové květiny, pak místo speciální půdy ji na čas vysaďte do jiného materiálu.

Jak zachránit orchideji / Zdroj: YouTube

Pěnový polystyren je materiál, který může být dočasně využity jako náhrada půdy pro orchideji. Nejlepší je použít jednorázové nádoby na potraviny vyrobené z tohoto materiálu. Nádobu nakrájejte na malé kousky.

Jak zachránit orchideji / Zdroj: YouTube

V orchideji předem ořízněte zkažené kořeny, ale nechte zelené a žluté. Vezměte skleněnou vázu, umístěte tam kořeny orchideje a naplňte kusy polystyrenu. Nyní nalijte plnou vázu vody a držte polystyren rukama nebo dejte nějakou zátěž, vydržte tak 30 minut.

Pak vylijte přebytečnou vodu a nechte na dně vody na 2-3 prsty. Jak se voda bude odpařovat, opakujte postup se zaléváním (nalijte vodu po dobu půl hodiny, pak vylijte zbytek a nechte trochu na dně).

Jak zachránit orchideji / Zdroj: YouTube

Díky tomu, že polystyren trochu absorbuje vodu, udržuje kořeny orchideje ve vlhkosti a díky tomu podpoří její růst. Průhledná váza je nezbytná pro to, aby nepřímé sluneční světlo přicházelo ke kořenům.

Jak zachránit orchideji / Zdroj: YouTube

Pokud se také rozhodnete oříznout orchidej, ujistěte se, že řezy jsou ošetřeny mletou skořicí, ona zabrání vysušení stopky.

Jak zachránit orchideji / Zdroj: YouTube

Po 1,5-2 měsících kořenů u orchideje se výrazně zvětší a objeví se květiny!
Můžete ji pak přeladit do obvyklé půdy pro orchideje.

PSALI JSME: DCERA MI NEUSTÁLE VYHROŽUJE, ŽE MĚ VYSTĚHUJE Z BYTU

PŘIPOMÍNÁME: NA CO JE POTŘEBA FOTIT SPORÁK PŘED ODJEZDEM NA DOVOLENOU

Share