Žádné změny v provozu škol od 1. února nebudou: Robert Plaga oznámil, že vše zůstane, jak tomu bylo v posledních týdnech

Kvůli epidemiologické situaci v zemi nebudou od 1. února žádné změny ve školách. Ministr školství Robert Plaga předpokládal, že se možná část dětí bude moci vrátit do lavic, ale zatím to nebude. Například si myslel, že možná začne studium v malotřídkách. Prostřednictvím svého Twitteru krátce informoval, že zatím vše zůstává jako tento měsíc.

Šéf resortu školství Robert Plaga v Parlamentu oznámil, že navrat dětí do škol bude hodně záviset na tom, jak bude hodnotit epidemickou situaci ministerstvo zdravotnictví.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že možná by se do lavic mohlo vúnoru vrátit více dětí, pokud by se ve školách začalo používat takzvané kloktací testy na koronavirus. Myšlenky na zavedení testování ve školách se vyjadřovaly už dříve.

K realizaci tohoto projektu ale bude potřeba vyřešit hlavně logistické problémy, protože v Česku je několik tisíc škol. Podle toho se v Česku učí statisíce dětí.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Hodně bude záviset na spolupráci mezi miniserstvem, územní samosprávou, centralními složkami státu a možná s Ústředním krizovým štábem.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný před pár dny řekl, že poslední ročníky středních škol a ZŠ by semohly učit offline i v pátém stupni pohotovosti. Plánoval, že o možných variantách bude tento týden jednat.

KSČM se souhlasila s prodloužením nouzového stavu, měla ale určité požadavky na vládu. Chtěli obnovení provozu 1. stupně. Kromě toho měli i další požadavky, například otevření lyžařských středisek.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Jan Blatný tehdy v dolní komoře Parlamentu řekl, že by mohlo dojít k otveření celého 1. stupně v únoru. Dodal ale, že k tomu dojde, pokud se epidemická situace zlepší.

Dochází k tomu, epidemická situace se mírně zlepšuje, ale zatím je počet nových případů nákazy a počet hospitalizovaných stále poměrně vysoký.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Podle statistik resortu školství se v českých školách od prvního do pátého ročníku učí zhruba 550 000 dětí. Zatím do škol chodí 216 000 žáků prvních a druhých tříd a 27 000 žaků speciálních škol.

PSALI JSME: ROBERT PLAGA SE DOMNÍVÁ, ŽE NEMÁ SMYSL OTEVÍRAT ŠKOLY, DOKUD NEBUDE NÁVRAT ŽÁKŮ BEZPEČNÝ A TRVALÝ

PŘIPOMÍNÁME: HUSÁK KVŮLI SELHÁNÍ PŘIJDE O ČÁST PŘÍJMU: U POLICIE UŽ MÁ NOVÉ MÍSTO

Share