“Záchranné koordinační centrum toto upozornění nedostalo”: Nové zprávy o odchodu Petra Kellnera

Známý miliardář Petr Kellner zahynul při havárii helikoptéru na Aljašce. Dnes pád helikoptéru se vyšetřuje obrovským týmem vyšetřovatelů. Podle nich vyšetřování může trvat celý rok.

Petr Kellner/Zdroj: youtube.com

Před týdnem byly veřejné sdíleny zprávy o tom, že helikoptér nefungoval moc dobře, a kvůli tomu se podle vyšetřovatelů mohla stát havárie. Zdroj má speciální zařízení, které by mohlo ve případu pádu nebo poruchy helikoptéru vyvolat záchranáře, a sdílet jím pomoci GPS polohu.

Clint Johnson je členem Národního úřadu pro bezpečnou v dopravě, který portálu Alaska’s News Source promluvil o tom, že tým vyšetřovatelů si už našel helikoptérovou elektroniku k palivovému systému, která ukazuje, jaký byl tlak, rychlost a teplota vrtulníku.

Havarovaný helikoptér/Zdroj: youtube.com

Tuto elektroniku už poslali výrobcům helikoptéru do Francie. Podle vyšetřovatelů, kterých na místi havárii je až 12, vrtulník ležel ve sněhu celých tři hodiny, a nikdo z něho neposlal SOS signál.

Vyšetřovatelů také našli GPS zařízení, které mohlo poslat signál záchranářům, kteří ho bohužel nedostali. “Záchranné koordinační centrum toto upozornění nedostalo. Takže se budeme pídit po tom, proč se tak stalo,” řekl Clint Johnson.

Petr Kellner/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ANNA KELLNEROVÁ OTEVŘENĚ PROMLUVILA O SVÉM OTCI A DĚDICTVÍ: „VŠICHNI SI UVĚDOMUJEME, CO NEUVĚŘITELNÉHO BYL NÁŠ TÁTA SCHOPNÝ S MAMKOU PO BOKU VYBOJOVAT“

PŘIPOMINAME: “MÁM CELOROČNÍ ALERGII NA SLÁMU A NA KONĚ”: JAK ANNA KELLNEROVÁ JEZDÍ NA KONI ZA 250 MILIONŮ KORUN

Share