Výsledky sociologického průzkumu: hnutí ANO vede, ale koalice Pirátů a STAN má k vítězství velmi blízko

V lednu provedla společnost Madian sociologický průzkum o tom, koho by občané ČR byli ochotni ve volbách podpořit. Celkem se ho zúčastnilo 1 062 lidí. To se konalo od 1. do 29. ledna. Lídrem zůstává hnutí ANO.

Hnutí ANO má podporu 26,5 procenta hlasů. Jejich pozice se mezi lidmi nad 65 let mírně zhoršila, přesto v této skupině je jejich podpora zhruba 45 procent.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na druhém místě je koalice České pirátské strany a hnutí STAN, pro kterou by bylo ochotno hlasovat 25 procent dotázaných.

Nejvíce jsou je ochotni podpořit lidé z věkové skupiny od 18 do 24 let, a to asi 60 procent. Mezi lidmi mezi 25 a 34 lety je tento ukazatel 46 procent. 32 procent podpory má jejich strana mezi lidmi od 45 do 54 let.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Pro koalici ODS, TOP 09 a KDU-ČSL bylo ochotno hlasovat 18,5 procenta respondentů. Nejsilnější podporu mají ve věkové skupině 35 až 44 let.

Hnutí SPD mírně polepšilo, úroveň jejich podpory mírně vzrostla. Pro ně by bylo ochotno hlasovat 9 procent dotázaných.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Situace se zlepšila také u sociálních demokratů a u komunistické strany. Podpora ČSSD byla 7 procent, u KSČM stejně.

Podpora ostatních stran je výrazně menší, například Trikolóra má 2 procenta a strana Zelených 1,5 procenta.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Také byl vyhodnocen volební potenciál každé strany a každého hnutí. Například hnutí ANO má 32,5 procenta a koalice Pirátů a STAN 35 procent.

Teoreticky by koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL mohla získat 23,5 procenta voličských hlasů. U hnutí SPD je toto číslo 14,5 procenta.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

ČSSD by mohla mít 11,5 procenta a KSČM 9 procent. U Trikolóry je ten ukazatel 5,5 procenta a pro stranu Zelených 5 procent. Ale to je jen potenciální ukazatel.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA NEVYLUČUJE MOŽNOST PŘIJETÍ NOVÝCH OPATŘENÍ: NAPŘÍKLAD BY MOHL BÝT OMEZEN POHYB OSOB NA URČITOU VZDÁLENOST

PŘIPOMÍNÁME: “MYSLÍM SI, ŽE STÁRNOUT SE DÁ S GRÁCII”: KRISTINA KLOUBKOVÁ UKÁZALA FANOUŠKŮM, JAK VYPADÁ NENALÍČENÁ

Share