“Aktuálně řešíme, aby jich na trhu bylo dostatek”: Jan Hamáček promluvil o nošení respirátorů v rizikových místech

Ve dnešní době vláda zavedla řadu opatření proti koronaviru, mezi která je nošení respirátorů ochranné třídy FFP2. Ve dnešní době to povinné není, ale doporučené na rizikových místech.

Vláda zavedla toto opatření ve čtvrtek, ale ve dnešní době ministr vnitra Jan Hamáček portálu ŽivotvČesku promluvil, že vláda chce zlepšit dostupnost všech respirátorů.

Jan Hamáček/Zdroj: youtube.com

V některých místech ale nošení respirátorů je povinné. Například v autoškolách nebo při návštěvě svých blízkých. “Od plánu zavést respirátory jsme neustoupili. “Jejich nošení jsme doporučili a aktuálně řešíme, aby jich na trhu bylo dostatek a byly za rozumnou cenu,” uvedl Hamáček.

Podle jehož slov, ve dnešní době vláda se snaží domluvit s prodejci, aby odpustili z ochranných pomůcek DPH. Hamáček je jistý, že každý obyvatel ČR musí používat vysoce efektivní ochranu dýchacích cest.

Jan Hamáček/Zdroj: youtube.com

Vláda chce udělat nošení respirátorů povinných opatřením proti koronaviru, ale v dnešní době podle slov Hamáčka musí udělat všechno, aby respirátory byli pro každého dostupné.

Prymula také řekl, že nošení respirátorů pomůže Česku zvítězit koronavirus. Podle jeho slov, respirátor je o několikrát lepší než rouška, protože chrání víc.

Jan Hamáček/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA NEVYLUČUJE MOŽNOST PŘIJETÍ NOVÝCH OPATŘENÍ: NAPŘÍKLAD BY MOHL BÝT OMEZEN POHYB OSOB NA URČITOU VZDÁLENOST

PŘIPOMINAME: “PLÁN OBNOVY MUSÍ BÝT PLÁNEM BUDOUCNOSTI“: PROČ HAMÁČEK ROZHODL VYTVOŘIT KOALICI Z ZELENÝMI

Share