„Vy se tváříte jako pan Čistý“: Richterová a Nacher se pohádali kvůli kauze hnutí STAN, mluvili i o korupci a daních

V neděli došlo k několika slovním přestřelkám mezi Olgou Richterovou (Piráti) a Patrikem Nacherem (za ANO). Mluvili v pořadu Partie Terezie Tománkové o kauze hnutí STAN, sektorové dani a korupci v politice. Informuje o tom CNN Prima News.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Téměř okamžitě začali poslanci mluvit o mimořádné schůzi dolní komory Parlamentu. Opozice chce svolat tuto schůzi kvůli korupční kauze, která se týká hnutí Starostové a nezávislí.

Olga Richterová uvedla, že cílem takového kroku opozice je jen to, že opoziční poslanci chtějí „našlehat debatu“, o které nyní píší média. Patrik Nacher jí odpověděl, že takový výrok zástupkyně Pirátů zní směšně.

Patrik Nacher / Zdroj: youtube.com

Má také obavy, že program schůze nebude schválen, což by znamenalo, že vystoupit budou moci jen poslanci, kteří mají přednostní právo.

„Přijde mi to mrzuté, koalice říkala, že nabízí změnu. Ale s ohledem na válcování je to změna k horšímu,“ řekl Patrik Nacher.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Kritizoval také Pirátskou stranu, že nijak nezabránili tomu, co se na pražském magistrátu stalo. Dodal, že pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tváří, že nic neví, nicméně jeden z jeho náměstků je nyní ve vazbě a druhý jeho náměstek podává trestní oznámení.

Poslanci hovořili také o pomoci lidem v současné krizové situaci, kdy výrazně zdražily potraviny, pohonné hmoty a energie.

Patrik Nacher / Zdroj: youtube.com

Olga Richterová řekla, že jejich strana se inspirovala britskými konzervativci, a proto mluvila o takové dani jako „windfall tax“. Vysvětlila, že je normální, aby občané a firmy nenesli všechny náklady, takže je normální použít solidární příspěvek.

Nyní o tom Piráti jednají s dalšími členy vládní koalice, podrobnosti sdělí později, až se strany dohodnou. „Je to konzervativní přístup,“ zdůraznila Olga Richterová.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Patrik Nacher ale připomněl, že současná vláda před volbami slibovala, že nebude zvyšovat daně. Podobný přístup, o kterém hovořila Richterová, proto označil za obcházení slibů, tedy že vláda nechce zvyšovat daně, ale může zavést nové daně.

Dalším tématem byl nadměrný zisk. Зoslanec гpozornil například na to, že pražské zastupitelstvo schválilo půjčku Pražské plynárenské. Na druhou stranu by ale stát podle něj mohl schválit větší dividendu z ČEZ a tyto peníze by mohl využít na pomoc občanům. Dodal, že by bylo dobré, kdyby vláda zjednodušila svůj přístup k těmto věcem.

Patrik Nacher / Zdroj: youtube.com

Poslanci pak hovořili o tom, že ze země odcházejí nákupy vnitřních služeb. Podle Nachera je to důležité téma, ale nikoho to nezajímá. Místopředsedkyně Sněmovny připomněla, že určitou daňovou optimalizaci prováděl šéf hnutí ANO a bývalý předseda vlády Andrej Babiš.

Měla na mysli firmy v holdingu Agrofert. Jedna firma mohla jiné fakturovat za reklamní služby, které potom mohla vykázat jako daňově uznatelné náklady.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

„Vy se tváříte jako pan Čistý, jako někdo, komu jde o boj s korupcí. Ale vy jste tady za hnutí, které je nešvary prolezlé,“ řekla Olga Richterová.

Patrik Nacher na její slova reagoval. Prohlásil, že Richterová by byla asi ráda, kdyby místo něj ve studiu byla „prázdná židlička“. Vysvětlil, že odpovídal na otázky paní moderátorky a řekl svůj názor a dodal, že o Pirátské straně nemluvil, ale představitelka Pirátů opět mluvila o Babišovi, protože prý nic jiného nemá.

Patrik Nacher / Zdroj: youtube.com

Doufá, že to občané vidí a připomněl výsledek sněmovních voleb. „Máte čtyři poslance s touhle rétorikou, máte víc funkcí, než máte poslanců,“ uvedl Patrik Nacher. Zákonodárci pak mluvili o prezidentských volbách a atmosféra byla už klidnější.

PSALI JSME: PREZIDENT ZEMAN PŘEDVEDL DŮLEŽITOU ZPRÁVU: “KDYBY NEBYLO RUSKÉ AGRESE NA UKRAJINĚ, TAK BYCH S TÍM NESOUHLASIL“

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR ZAHRANIČÍ POPSAL RIZIKA SPOJENÉ S RUSKEM A VYMEZIL NOVOU HROZBU: “ČESKÁ REPUBLIKA PATŘÍ MEZI TY OBEZŘETNĚJŠÍ“

Share