Ministr zahraničí popsal rizika spojené s Ruskem a vymezil novou hrozbu: “Česká republika patří mezi ty obezřetnější“

Ode pátečního dne Česká republika historicky podruhé převzala předsednictví Evropské unie.

Jan Lipavský/Zdroj: youtube.com

Podle šéfa resortu zahraničních věci, Jana Lipavského důležitým tématem bude udělat Evropu odolnější proti vlivu Ruska. Dodal ale, že musíme věnovat i větší pozornost činům Číny. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Jan Lipavský/Zdroj: youtube.com

„V rámci debat o Číně patří Česká republika mezi ty obezřetnější,“ řekl v interview pro portál. Doplňuje, že se vláda hodnotí možné rizika, spojené s vzestupem Číny.

Jan Lipavský/Zdroj: youtube.com

Ministr chce, aby NATO zkusilo přemluvit i Čínu, že ruská agrese na Ukrajině je hrozba i pro Čínu samotnou. Podotkl ale, že politika velmoci je nesdílná, místní vláda věnuje moc úsilí na boj s covidem ve státu. “Je jenom otázka času, kdy o Číně uslyšíme daleko více,“ míní.

Jan Lipavský/Zdroj: youtube.com

Lipavský by si také přál, aby ke konci předsednictví jeho resort by mohl jasně tvrdit, že udělal všechno pro Ukrajinu, a to z hlediska pomoci uprchlíkům, ale i humanitární pomoci a zastavení války.

PSALI JSME: ZEMAN PŘEDVEDL SVÉ DOPORUČENÍ VLÁDĚ: JAK OHODNOTIL ČINNOST PIRÁTŮ A STAN

ČTĚTE TAKÉ: „JE POTŘEBA PODPOROVAT DÁLE UKRAJINU, ABY OBSTÁLA,“ UVEDL LIPAVSKÝ: UKRAJINA BUDE JEDNÍM Z PRIORITNÍCH TÉMAT PRO ČR BĚHEM PŘEDSEDNICTVÍ V RADĚ EU

Share