Vojtěch má nový plán, jak pokračovat s očkováním: vláda chce jít do terénu a být k lidem blíž

Ministerstvo zdravotnictví se chystá více soustředit na očkování proti koronaviru a také prověřit nezodpovědné laboratoře, které nehlásí mutace covid-19. Informuje o tom web seznamzpravy.cz.

Nově vláda chce postupně zrušit velká očkovací centra. Je to nový plán vlády, o kterém promluvil ministr Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Velkokapacitní centra měla svůj význam v určité době, ale nyní už ho takový nemají,“ zdůraznil šéf resortu s tím, že se musí více pracovat v terénu, a proto se budou otevírat očkovací místa bez registrace.

Vojtěch ovšem dodal, že se na dalších železničních stanicích kromě pražského hlavního nádraží očkovací místa bez registrace otevírat nebudou. Důvodem je to, že tam chybí prostory či potřebné zázemí.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Dle ministra se proto vláda zaměří na obchodní centra, kde se pohybují velké počty lidí. „Musíme nyní cílit na lidi, kteří jdou takzvaně kolem,“ zdůraznil politik.

Rovněž by s vakcinací měly pomáhat mobilní očkovací týmy, které budou řídit kraje.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch se také chce zaměřit na laboratoře, které s opožděním hlásí objevené mutace koronaviru a nevylučuje vůči nim sankce. Doufá ale, že se spolupráce zlepší. Nyní pro laboratoře platí lhůta 48, kdy musí vzorky nahlásit.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Mimo jiné v některých laboratořích se zřejmě bude konat audit, protože s velkým zpožděním předávaly i obyčejné pozitivní vzorky. Jsou to údajně soukromé laboratoře.

Vojtěch věří, že v září v Česku může být naočkováno již 70 % procent obyvatel, což by mělo stačit ke kolektivní imunitě.

PSALI JSME: „BABIŠ NEMÁ PRÁVO NA NIC, ANI DÝCHAT“ : PREMIÉR PROZRADIL, JESTLI BUDE MÍT LETOS DOVOLENOU. MINULÝ ROK ZA TO BYL TVRDĚ KRITIZOVÁN

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ PROMLUVIL O LOCKDOWNU: MÍSTO DALŠÍCH OPATŘENÍ CHCE ROZVOLŇOVAT A OČKOVAT

Share