Babiš promluvil o lockdownu: místo dalších opatření chce rozvolňovat a očkovat

Lockdown na podzim nebude. Potvrdil to premiér Andrej Babiš a dodal, že se spíše počítá s rozvolňováním. Podle něho se ale lidé musí očkovat. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Děkuji všem, kteří se očkují. Máme asi 61 procent dospělé populace, která je očkována,“ řekl předseda vlády s tím, že vakcinace je cestou k normálnímu životu. Babis dodává, že už nejsou téměř žádná omezení a v budoucnu se bude nejspíš rozvolňovat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér pochvaluje očkovací centra a jak vakcinace probíhá. Ve středu se otevřou další centra v Ostravě a Brně, kde bude možnost očkovat se bez registrace.

Babiš zdůraznil, že se zvyšuje zájem o vakcínu Johnson & Johnson, protože zájemci o ni potřebují pouze jednu dávku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vláda nechce lidem očkování nařizovat a naopak je bude přesvědčovat. Pomáhat v tom mají celebrity a influenseři.

„Ať nám s tím pomohou. Protože to není politická záležitost, ale je to o ochraně zdraví nás všech,“ vysvětlil Babiš a dodal, že potřebujeme naočkovat kolem 70 % lidí, abychom měli kolektivní imunitu proti koronaviru.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec premiér řekl, že výhody by měli mít i lidé s vysokou hladinou protilátek. Nyní to musí dořešit klinická skupina.

PSALI JMSE: „BABIŠ NEMÁ PRÁVO NA NIC, ANI DÝCHAT“ : PREMIÉR PROZRADIL, JESTLI BUDE MÍT LETOS DOVOLENOU. MINULÝ ROK ZA TO BYL TVRDĚ KRITIZOVÁN

PŘIPOMÍNÁME: “JE NA BODNUTÍ ALERGICKÁ“: JIŘÍ KRAMPOL PROMLUVIL O PŘÍČINĚ ODCHODU DO NEBE SYLVY ŽÁČKOVÉ

Share