Vojtěch chce reagovat na zvýšení počtu nakažených: ministr navrhuje nová opatření, která se budou týkat i návštěv restaurací

Ministerstvo zdravotnictví plánuje, aby restaurace u návštěvníků kontrolovaly očkování a testy. Ministr Adam Vojtěch rovněž chce, aby se respirátory nosily uvnitř v zaměstnání. Šéf resortu navrhne i další změny, které se týkají doby platnosti testů či doby povinné karantény. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Vojtěch je znepokojen růstem pozitivních případů a uvedl, že scénář je nyní spíše rizikový než realistický a počítá s tím, že denně laboratoře budou potvrzovat až 4000 případů a v nemocnici bude kolem 1200 pacientů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle ministra se počty nových případů budou s velkou pravděpodobností v následujících dnech pokračovat.

Vláda ale nechce zavírat služby či obchody, proto uvažuje o režimových opatření. Do vnitřních prostorů by se tak vrátilo nošení respirátorů. Povinné by byly i v pracovních kolektivech, což nyní povinné není.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Není ale jasné, jestli bude potřeba zakrývat ústa a nos ve školách. Zatím se to projednává s ministerstvem školství.

Vláda znovu chce navrhnout kontrolu testů a očkování v restauracích. Původně to podniky odmítly.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Pokud byl někdo v zahraničí na dovolené, ví, že v jiných zemích to takto funguje,“ prohlásil Vojtěch s tím, že to mají například ve Francii či v Německu.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo mimo jiné chce zkrátit termín platnosti PCR testů ze 7 na 3 dny a antigenní test by platil pouze 24 hodiny.

Od 1. prosince by si tyto testy měli lidé hradit sami. Opozice však tento návrh odmítá.

PSALI JSME: POČET NAKAŽENÝCH PRUDCE VZROSTL: ROMAN PRYMULA ŘEKL SVOU PROGNÓZU, ZDA MŮŽE ZNOVU DOJÍT K LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PROZRADIL ZAJÍMAVÁ FAKTA O SVÉM OSOBNÍM ŽIVOTĚ: KOLIK MÁ OBLEKŮ, KDY NAPOSLEDY ŘÍDIL AUTO A KOLIK STOJÍ JEHO HODINKY

Share