Vláda rozhodla, že další zmírnění opatření vstoupí v platnost 1. srpna: co přesně bude rozvolněno

Kabinet v pondělí rozhodl o dalším rozvolnění opatření. Například lidé budou mít opět možnost tančit na diskotékách. Vláda hodlá v září zaplatit PCR testování ve školách. Kromě toho chce Česko poskytnout vakcíny i dalším státům. Informuje o tom web TN.cz.

Šéf resortu školství Robert Plaga v pondělí po poledni sdělil, že kabinet schválil proplácení PCR testování v září. Na tyto účely bude vynaloženo 27 milionů Kč.

Ministři také rozhodli, že od 1. srpna bude možné některá opatření zmírnit. Například kulturní nebo sportovní akce budou moci současně navštívit až 7 tisíc lidí, pokud se budou konat venku.

Pokud se akce uskuteční uvnitř, bude limit až 3 tisíce lidí. Navíc budou zmenšeny rozestupy pro stojící diváky.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Pokud by však lidé byli očkováni nebo měli v posledních 6 měsících koronavirus, pak by pro ně nebyl platný limit 3 tisíce lidí.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl také příjemnou novinku pro návštěvníky diskoték a klubů, za určitých podmínek budou moci tančit.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pro to bude potřeba, aby návštěvník klubu nebo diskotéky měl potvrzení o očkování, nebo potvrzení, že prodělal covid v posledních 6 měsících nebo měl negativní test, který byl proveden během posledních 24 hodin.

Také kapacita v bazénech a na koupalištích se zvýší na 100 procent. Od 1. srpna může být na výstavách 1 osoba na 10 metrech čtverečních a kapacita je možná až 70 procent.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Navštěvovat zámky, hrady a zoologické zahrady ve skupinách do 20 osob bude možné bez prokazování o bezinfekčnosti.

Adam Vojtěch také sdělil, že kontroly služeb budou probíhat i nadále namátkově. Podle něj však nyní poskytovatelé služeb nebudou zodpovědní za bezinfekčnost klientů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se ministři rozhodli poskytnout i dalším státům vakcíny, a to téměř 2,4 milionu vakcín. Tyto vakcíny budou určeny pro Slovensko, Vietnam, Tchaj-wan, Indii, Zambii, Tunisko a pro některé balkánské státy.

PSALI JSME: „CHTĚLI TO HODIT NA BABIŠE. NESKUTEČNÝ PODRAZ“: ANDREJ BABIŠ OZNAČIL ČTK A ČESKÝ ROZHLAS ZA PÁTOU KOLONU

PŘIPOMÍNÁME: DANA MORÁVKOVÁ ZA PÁR DNŮ OSLAVÍ SVÉ 50. NAROZENINY: JAKÉ PŘEKVAPENÍ PRO NI PŘIPRAVIL MANŽEL

Share