„Chtěli to hodit na Babiše. Neskutečný podraz“: Andrej Babiš označil ČTK a Český rozhlas za pátou kolonu

V neděli bylo na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše zveřejněno tradiční video Čau lidi. V něm předseda vlády označil ČTK a Český rozhlas za pátou kolonu. Podle něj bojují proti zájmům českých občanů a dezinformuje lidi. Píše o tom server Echo24.cz.

Nedávno proběhla schůzka českého premiéra s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Layenovou. Snažil vybojovat co nejvíce peněz pro Česko na fond obnovy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podařilo se jim dohodnout, že Česko získá z peněz EU 180 miliard Kč. Podle předsedy vlády ale ještě před předáním zaútočila pátá kolona.

Řekl, že tato pátá kolona bojujeproti zájmům českých občanů a že šíří dezinformace. Podle něj ČTK zveřejnila dezinformační zprávu 7 minut před zahájením jejich společné tiskové konference s předsedkyní Evropské komise.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Domnívá se, že to bylo načasované. Uvedl, že ho o tom informovali i další novináři a údajně se plánovalo zkazit jeho tiskovou konferenci.

Andrej Babiš také citoval tweet zpravodaje Českého rozhlasu při EU Viktora Daňka. Napsal, že Česko by mělo přijmout opatření kvůli kauze střetu zájmů Andreje Babiše, jinak by mohlo nedostat peníze z EU.

Premiér to označil za lež. Dodal, že někteří lidé rozhodně chtěli, aby Česko nedostalo peníze, jako se to stalo Polsku nebo Maďarsku.

„A chtěli to hodit na Babiše. Neskutečný podraz. Veřejnoprávní rozhlas, ČTK lžou,“ uvedl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že je neuvěřietlné, že někteří lidé jsou ochotni jednat proti zájmům českých občanů, jen „aby poškodili Babiše“. Podle něj to byla největší prasárna v jeho životě a dodal, že někteří novináři mají za cíl pouze lhát a vymývat mozky proti němu.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ HODLÁ VYRAZIT NA DALŠÍ KONTROLU FIRMY: VYSVĚTLILA, PROČ TO DĚLÁ, I KDYŽ JI KRITIZUJÍ JINÍ POLITICI

PŘIPOMÍNÁME: „MÁM POCIT, ŽE ČÍM JSEM STARŠÍ, TÍM JSEM HEZČÍ“: BÁRA MOTTLOVÁ PROMLUVILA O SVÝCH ESTETICKÝCH ÚPRAVÁCH. KAM ZNÁMÁ HEREČKA ODJEDE NA DOVOLENOU

Share