Koťata se zvětšila třikrát: Koťata manula, která ztratila matku, byla zachráněna na vesnici

Koťata opustila jejich matka. Možná se ocitla v rukou pytláků, nebo je možná vyděsila blízká přítomnost lidí, protože neexistuje žádná tajnější kočka než manul. Koťata tohoto malého predátora lze vidět pouze v zoo a ve volné přírodě se pečlivě schovávají.

Neobvyklé koťata/ Zdroj: goodhouse.ru

Manuly žijí v nízkých stromových dírách a v úzkých jeskynních trhlinách. A této koťata si zvolila opuštěný dům jako úkryt.

Když obyvatelé nejbližší vesnice narazili na koťata, ani si okamžitě neuvědomili, že se jedná o zvláště chráněný druh divoké kočky. Manuly vypadají jako obyčejná koťata, až na to, že jejích hlava je o něco větší než u domácí kočky.

Tato koťata ještě neotevřela oči. Pravděpodobně byla ponechána matkou, ale vypadala tak hladově, že si lidé uvědomili, že se kočičí matka už nevrátí.

Koťátkům bylo 10 dní, když je k sobě domu vzala laskavá žena jménem Maria. Kolem nich byly čtyři tisíce kilometrů čtverečních stepí, na kterých nebylo možné najít ani obchod pro mazlíčky, ani stánek s jídlem pro koťata.

Ale Maria se toho nevzdala: nakrmila koťata mlékem (nejpravděpodobněji kozím) a potom pro ně připravila masné krmivo pro koťata, které konečně našla na policích malého místního obchodu.

Neobvyklé koťata/ Zdroj: goodhouse.ru

Koťata otevřela oči a začali pomalu chodit, ale stále byla velmi slabá.

A pak se lidé obrátili k Etnografickému muzeu. Vážili si zázračně zachráněných koťat natolik, že nebyli připraveni je předat ani do zoo – báli se, že koťata cestou zmizí a padnou do rukou pytláků.

V muzeu byli specialisté, kteří se starali o rostoucí koťata. Nespoléhali se jen na sebe – žádali o radu v zoologických zahradách. Poté, co koťatům změnili stravu, začala rychle přibírat na váze. Když byla koťata nalezena, vážila jen 200 gramů. Nyní už jsou třikrát větší.

Neobvyklé koťata/ Zdroj: instagram

Koťata jsou naprosto zdravá, hrají si spolu a běhají. Ve věku dvou měsíců učí se jíst syrové maso a vrčet jako dospělí predátoři. Nelze je však vrátit do volné přírody. Manuly jsou už příliš zvyklí na lidi.

Muzeum diskutuje o možnosti ponechat si kočky pro sebe, bude pro ně vybudován speciální místnost. Samozřejmě si k tomu musí zařídit spoustu dokladů a získat několik povolení, ale proces již začal. Snad brzy bude možné potkat koťata divoké kočky v tak neobvyklém prostředí.

PSALI JSME: SOUSEDÉ SI STĚŽOVALI NA HLUČNÉ DÍTĚ: MAMINKA VZALA DO RUKY LIST PAPÍRU, PERO A NAPSALA SVOU ODPOVĚĎ

PŘIPOMÍNÁME: “BEZ JISTOTY STŘECHY NAD HLAVOU SE PROSTE DOBŘE ŽÍT NEDÁ”: IVAN BARTOŠ PROMLUVIL, JAK PLÁNUJE ZMĚNIT DOSTUPNOST BYDLENÍ V ČR

Share