Jana Maláčová hodlá vyrazit na další kontrolu firmy: vysvětlila, proč to dělá, i když ji kritizují jiní politici

Další kontrola dodržování zákoníku práce se podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové uskuteční ve čtvrtek. Tyto kontroly probíhají v rámci akce Férová práce. Paní ministryně a její poradce Matěj Stropnický byli za organizaci této akce kritizováni. Hodlají ale pokračovat. Píšou o tom Novinky.cz.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

„Příští kontrola, které se zúčastníme, bude ve čtvrtek. Nepřestanu to dělat jenom proto, že se mě snaží někteří politici zastrašit,“ uvedla Jana Maláčová.

Bývalý předseda strany Zelených a současný poradce ministryně Matěj Stropnický řekl, že se hodlají kontrol účastnit namátkově i nadále.

Matěj Stropnický / Zdroj: youtube.com

Paní ministryně a její poradce byli nedávno kritizováni, že na kontrolu firmy spolu s inspektory práce a cizineckou policií přišli i oni. Fotografie z této kontroly pak byly zveřejněny na sociálních sítích.

Opoziční politici je kritizovali i proto, že oba budou kandidovat do dolní komory Parlamentu a povedou kandidátku ČSSD v Praze.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Jana Maláčová v pondělí vysvětlila, že tak učinila proto, že chtěla vidět, jak probíhá kontrola práce v praxi. Chtěla mimo jiné upozornit i na téma neférových pracovních podmínek.

Uvedla, že většině politických stran a hnutí je jedno, jak ve firmách může být porušen zákoník práce, ČSSD to však jedno není. Podle ní má o toto téma zájem už delší dobu.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Akce Férová práce začala už minulý měsíc. To se bude týkat 14 velkých průmyslových podniků, 58 agentur práce a některých dalších firem.

PSALI JSME: BÁRA BASIKOVÁ ZVEŘEJNILA FOTKU V PLAVKÁCH: ZPĚVAČKA VYPADÁ SKVĚLE, FANOUŠKŮM SE TO LÍBÍ, ALE NEOBEŠLO SE BEZ SPEKULACÍ

PŘIPOMÍNÁME: ČESKU HROZÍ POVODNĚ: METEOROLOGOVÉ VARUJI OBYVATELE ČR PŘED SILNÝMI BOUŘKAMI

Share