Prymula říká, že koronavirus nezmizel a prozradil, po jaké době klesá účinnost očkovacích látek: „Ukazuje se, že s dobou odstupu od očkování účinnost vakcín klesá“

Za poslední týden se snížily hlavní epidemické ukazatele. Například počet nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní byl menší než 13. Také se snížilo reprodukční číslo na 0,87. Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula však připomněl, že to neznamená, že epidemie skončila. Píše o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Za poslední týden bylo odhaleno méně případů nákazy koronavirem než před týdnem. Pokles počtu pozitivních případů činil za týden zhruba 250.

V úterý 20. července bylo odhaleno 301 případů nákazy a to byl minulý týden maximální počet, dále se počet případů postupně snižoval.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

V neděli byl počet hospitalizovaných pacientů 32, z toho 3 byli ve vážném stavu. Celkem za poslední týden zemřeli kvůli covidu 3 lidé.

Pro mnoho lidí by se mohlo zdát, že epidemie brzy skončí, protože mnozí lidé dostali vakcínu, jiní prodělali koronavirus a současné ukazatele se snižují. Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví má ale trochu jiný názor.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„To určitě říct nemůžeme, ukazuje se, že s dobou odstupu od očkování účinnost vakcín klesá,“ řekl Roman Prymula pro Život v Česku.

Uvedl příklad Izraele, kde se podle jejich údajů účinnost vakcín snížila u očkovaných lidí devět měsíců po vakcinaci. Proto je podle něj nyní třeba věnovat pozornost novým mutacím viru a tomu, jak moc proti nim budou vakcíny účinné.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Očkování v Česku zatím pokračuje. Počet lidí, kteří už mají dokončené očkování, je zhruba 4,6 milionu.

PSALI JSME: PRVNÍ DOVOLENÁ BEZ PRINCE PHILIPA: KAM SE LETOS VYDALA BRITSKÁ KRÁLOVNA NA LETNÍ DOVOLENOU

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SI KOUPIL VETCHÝ DŮM A 3 ROKY HO RENOVOVAL: VŠECHNO UDĚLAL SÁM A UKÁZAL VÝSLEDEK PO REKONSTRUKCI

Share