Vláda ma hotovou vyhlášku o povinném očkování: ministr Vojtěch tvrdí, že je to správný krok a neuhne

Premiér Andrej Babiš a jeho vláda v demisi stále prosazuje povinné očkování, i dkyž s tím nesouhlasí budoucí vládní pětikoalice. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch také žádá firmy, aby nepořádaly vánoční večírky. Informuje o tom web novinky.cz.

„Ministerstvo zdravotnictví dokončilo vyhlášku o povinném očkování,“ prohlásil Vojtěch s tím, že ve Sbírce zákonů bude do konce týdne.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Plošné očkování by se mělo týkat lidí nad 60 let a některých profesí. Nová vláda s tím ovšem nesouhlasí a může v budoucnu vyhlášku zrušit.

Ministr zdravotnictví ovšem tento krok považuje za správný a odmítá uhnout. Vojtěch podržel ministr průmyslu Karel Havlíček, který doplnil, že vláda bude nést odpovědnost až do konce.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vláda také uvažovala o zpřísnění opatření, ale nakonec se tomuto tématu nevěnovala.

Počty nakažených začaly klesat. Stejně tak klesá i reprodukční číslo, které ukazuje, kolik průměrně jeden pozitivní člověk nakazí lidí kolem sebe.

Petr Fiala a Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Vojtěch však odmítá předčasný optimismus a chce počkat nějakou dobu, jestli epidemie bude stále ustupovat, protože čísla by mohla zůstat na stejné hodnotě.

PSALI JSME: „TO, ŽE PĚTIKOALICE NA TO NEMÁ NÁZOR, MĚ NEMILE PŘEKVAPILO“: SPOR MEZI MARKÉTOU PEKAROVOU ADAMOVOU A TOMIEM OKAMUROU KVŮLI NOUZOVÉMU STAVU

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK HOSTOMSKÝ KRITIZOVAL VLÁDU, ŽE VYDÁVÁ OPATŘENÍ NESYSTEMATICKY: ČÁSTEČNĚ S NÍM SOUHLASILA I NÁMĚSTKYNĚ MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ MARTINA KOZIAR VAŠÁKOVÁ

Share