Vláda bude očkovat třetí dávkou proti koronaviru: Vojtěch řekl, kdo ji může dostat

Vláda rozhodla, že třetí dávka očkování bude pro lidi přístupná. Registrace začne 20. září a mohou ji dostat osoby, u kterých uběhlo 8 měsíců od druhé dávky. Doporučuje se pro pro věkovou skupinu nad 60 let. Informuje o tom web idnes.cz.

Dostat třetí dávku však bude moci každý, u koho uběhla lhůta 8 měsíců od druhé dávky. Přidat se tak mohou například učitelé. Revakcinace bude prováděna vakcínami Pfizer a Moderna. Dostanou je i lidé, kteří před tím měli vakcíny jiných společností.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Kdo byl očkován vakcínou Comirnaty od Pfizer/BioNTech, bude přeočkován stejnou vakcínou,“ prohlásil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Revakcinace bude prováděna praktickými lékaři a v nemocnicích. Vojtěch přeočkování doporučil starším lidem či osobám s chronickými onemocněními.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

O třetí dávce uvažují také v Německu, Rakousku, Izraeli nebo v USA. Dvodem je pokles protilátek u seniorů.

Premiér Andrej Babiš již říkal, že třetí dávku by měly dostat osoby nad 65 let či klienti domovů pro seniory.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch rovněž potvrdil informaci o tom, že lidé, kteří by měli třetí dávku dostat od 10. dostanou SMS zprávu s informacemi o revakcinaci.

Ministr mimo jiné dosáhl schválení opatření, které předpokládá povinné testování zaměstnanců a klientů sociálních služeb, kteří nemají očkování. Musí ho absolvovat jednou týdně.

PSALI JSME: DŮCHODY SE ZVÝŠÍ O 300 KČ NAD RÁMEC ZÁKONNÉ VALORIZACE: PREZIDENT MILOŠ ZEMAN NÁVRH PODEPSAL

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ MENZEL BY MĚL MÍT DVĚ MÍSTA POSLEDNÍHO ODPOČINKU: OLGA MENZELOVÁ PROZRADILA, ŽE JEDNO Z TĚCHTO MÍST JE NA OSTROVĚ

Share