Jiří Menzel by měl mít dvě místa posledního odpočinku: Olga Menzelová prozradila, že jedno z těchto míst je na ostrově

Uplynul rok od smrti známého režiséra Jiřího Menzela, který však stále nemá místo posledního odpočinku. Důvodem je, že ještě za života sám řekl, kde chce být pohřben. Vybral si však hned 2 místa, jedno je v Česku a druhé na ostrově ve Středozemním moři. Píše o tom server Blesk.cz.

Z tohoto důvodu vdova po režisérovi Olga Menzelová rozdělila popel svého zesnulého manžela do dvou uren.

Jiří Menzel / Zdroj: youtube.com

Vzpomíná, že Jiří Menzel nerad mluvil o věcech, které souvisely se smrtí. Například nechodil na hřbitov a také řekl své manželce, že pohřeb nechce.

Splnila jeho žádost, takže nebyl žádný pohřeb režiséra, proběhlo jen rozloučení s ním.

Jiří Menzel / Zdroj: youtube.com

„Sám si vybral místo, kde jsme společně vypili několik lahví vína. Je to na Mallorce, ale není to pro veřejnost,“ řekla Olga Menzelová pro server Aha!

Druhémísto, kde by měla být uložena druhá urna s jeho popelem, je v Praze. Podle serveru Aha! by to mělo být na Vyšehradě. Vdova ale zatím tuto otázku řeší, podle ní to není příliš snadné.

Olga Menzelová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že jí mnozí fanoušci Jiřího Menzela píší, že chtějí přijít k jeho hrobu a zapálit mu svíčku. Vdova doufá, že se jí to podaří realizovat do konce roku 2021 a pak řekne fanouškům, kam přesně mohou přijít.

„Můžu prozradit, že to místo se silně váže ke Karlu Čapkovi,“ dodala Olga Menzelová.

PSALI JSME: DŮCHODY SE ZVÝŠÍ O 300 KČ NAD RÁMEC ZÁKONNÉ VALORIZACE: PREZIDENT MILOŠ ZEMAN NÁVRH PODEPSAL

PŘIPOMÍNÁME: METEOROLOGOVÉ PROZRADILI, JAKÉ POČASÍ ČEKÁ ČESKOU REPUBLIKU BĚHEM PRVNÍCH PODZIMNÍCH DNŮ: ZAČÁTEK ZÁŘI BUDE DEŠTIVÝM

Share