Vít Rakušan oznámil, že budoucí vláda ve středu představí svůj plán řešení epidemie: budou mluvit o konkrétních opatřeních a krocích

Počet nových případů nákazy koronavirem se stále zvyšuje, v nemocnicích přibývají noví pacienti. Šéf Starostů a nezávislých a možný budoucí ministr vnitra Vít Rakušan souhlasí se současným šéfem resortu vnitra v demisi Janem Hamáčkem, že nebyly splněny zákonné požadavky na vyhlášení nouzového stavu. Řekl také v Interview ČT24, co budoucí vláda plánuje dělat ohledně pandemie. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Názory hejtmanů na vyhlášení nouzového stavu byly různé. Například jihomoravský hejtman Jan Grolich si myslí, že by se to dalo udělat, protože nyní lidé opatření nedodržují. Vít Rakušan chce projednávat téma epidemické situace se všemi hejtmany.

Podle jeho slov souhlasí s názorem Jana Hamáčka, že nebyly splněny zákonné požadavky na vyhlášení nouzového stavu. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš v pondělí večer uvedl, že stav nouze vyhlášen nebude.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Předseda hnutí STAN uvedl, že ve středu budoucí vláda představí strukturu krizového řešení pandemie. Budou mluvit o krocích a opatřeních, která budou uplatňovat noví ministři.

Podle něj by řízení této situace mělo mít jednu formu. Hovořil o tom, že je potřeba, aby byly rozděleny kompetence a aby odpovědnost za jednotlivé kroky byla přímá.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Pokud se chceme vyhnout nouzovému stavu, lockdownu, plošným uzávěrám, tak v té chvíli je potřeba, aby byla kontrolována opatření,“ uvedl Vít Rakušan.

Dohlížet na dodržování opatření by měli hygienici, policisté a provozovatelé. Kromě toho hovořil o tom, že v této situaci by mohli pomoci zdravotníkům studenti, vojáci a dobrovolníci.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Budoucí vláda chce motivovat zdravotníky a finančně podporovat nemocnice. Kromě toho zmínil, že k testování žáků ve školách a zaměstnanců ve firmách budou potřeba kvalitní testy.

Vysvětlil, že nyní je třeba bojovat, aby pak nebylo nutné zavádět nějaká nová drastická opatření. Dodal, že lékaři a sestry nejsou rozhodně spokojeni s tím, jak se epidemická situace zhoršila.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Podle něj bude moci současná vláda využít některé z navržených opatření, která budou představena ve středu.

PSALI JSME: PRŮBĚH COVIDU U OČKOVANÝCH: ODBORNÍCI POPSALI, CO SE V TĚLE DĚJE PŘI NÁKAZE

PŘIPOMÍNÁME: “NETUŠILA JSEM ALE, ŽE SI SLAVÍKA KOUPIL, ABY SE SÁM PROPAGOVAL”: PROČ MARTA JANDOVÁ ZKRITIZOVALA PROSLOV KARLA JANEČKA NA ČESKÉM SLAVÍKU

Share