V Česku bude sněžit, místy může napadnout i 10 centimetrů sněhu: Meteorologové varovali před sněhovou pokrývkou v několika krajích

Meteorologové informují, že Češi na konci tohoto týdne už uvidí zimu, očekává se, že bude sněžit, a to na většině území včetně nížin. Na některých místech může ležet až 10 centimetrů sněhu. Informuje o tom TN.cz.

Sníh / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V úterý byly už nejen v horských oblastech země vidět první sněhové vločky. Meteorologové očekávají, že v nížinách bude intenzivnější sněžení v pátek. Sněžit může také v sobotu a v následujících dnech.

Bude to poprvé na tento podzim. Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu se v pátek nad územím naší země bude zvýrazňovat teplotní rozhraní.

Sníh / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To znamená, že to bude oddělovat teplejší vzduch, který bude v jižní a východní části země od studenějšího vzduchu, který bude v severozápadní části země.

Kromě toho se ale očekává i značná vlhkost. Právě kvůli kombinaci těchto faktorů může v pátek sněžit. Srážky mohou být smíšené a sněhové.

Sníh / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na některých místech může sněhu napadnout až 10 centimetrů. Meteorologové proto varují před sněhovou pokrývkou.

Toto varování platí pro pátek a bude se týkat Moravskoslezského, Jihomoravského Pardubického, Olomouckého a Zlínského kraje a také Vysočiny.

Sníh / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Český hydrometeorologický ústav také dodal, že varování by se mohlo k pátku změnit, proto doporučuje sledovat předpovědi počasí.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ ŘEKL, ŽE RADA VLÁDY PRO ZDRAVOTNÍ RIZIKA NAVRHLA POVINNOU VAKCINACI PRO LIDI NAD 60 LET: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ BY MĚLO BRZY ZVEŘEJNIT SVÉ STANOVISKO

PŘIPOMÍNÁME: SOPHIE MARCEAU JE UŽ 55: ČEHO HEREČKA LITUJE NEJVÍCE

Share